Bancha Arashiyama zelený čaj 50 g

Bancha je ľudový japonský čaj vhodný na celodenné popíjanie. A to hlavne pre svoj nízky obsah kofeínu, ktorý je daný tým, že na rozdiel od čaju sencha sa vyrába zo starších, odrastenejších lístkov a ich zber prebieha v neskoršom období.

Bancha Arashiyama

Skladom (2 ks)
Kód: 11440
Značka: BONTHÉ
€5,16 / ks €4,30 bez DPH

Bancha Arashiyama zelený čaj 50 g

Chuť je spočiatku nasladlá, neskôr sa mení na príjemnú horkosť pripomínajúcu mladé vlašské oriešky. Žltozelený nálev vydáva trávnatú, nasladlú vôňu.

#ShowMore# 

Výraz Arashiyama znamená v preklade - Búrlivé hory. Je to malebná oblasť ležiaca niekoľko kilometrov od mesta Kyoto. Čaj sa do Japonska dostal v 9. storočí z Číny a od tej doby sa produkcia sústreďuje takmer výhradne na zelený čaj vynikajúcej kvality. Pri pestovaní a spracovaní čaju používajú Japonci vlastné ojedinelé postupy, ako napríklad zatieňovanie lístkov čajovníkov, alebo využívanie horúcej pary na šetrné zastavenie oxidácie.

Pre viacnálevovú prípravu odporúčame použiť vyššie množstvo čaju a upraviť čas lúhovania. Pre neveľký obsah kofeínu je obzvlášť vhodný ako popoludňajší čaj.

Hmotnosť obsahu: 50 g

Zloženie: japonský zelený čaj 

Výrobca neuvádza žiadne alergény. Alergikom však odporúčame pri prvom užití zvýšenú opatrnosť!

Návod na prípravu/užívanie, dátum výroby/spotreby a šarža sú uvedené na obale výrobku.

Krajina pôvodu surovín: Japonsko

Vyrobila firma TeaPack s.r.o., Slovenská republika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Produkuje už 18 rokov vysoko kvalitné sypané čaje, určené pre všetkých čajových milovníkov a znalcov. Chuť čajov BONTHÉ je autenticky prírodná. 

Späť do obchodu