Gunpowder Temple of Heaven zelený čaj 50 g

Najkvalitnejší čínsky gunpowder a jeden z najznámejších čajov sveta. Veľmi obľúbený druh zeleného čaju, charakteristický svojimi zrolovanými lístkami.

Práve vďaka tomu si dlhšie uchováva arómu a sviežu chuť, lístky sú chránené pred poškodením a navyše sa veľmi dobre skladujú.

 

Skladom (9 ks)
Kód: 11725
Značka: BONTHÉ
€3,05 / ks €2,54 bez DPH

Gunpowder Temple of Heaven zelený čaj 50 g

Obsahom kofeínu patri medzi najsilnejšie zelené čaje. Pravidelné, lesklé, tmavozelené guľôčky (ruličky) dávajú nálevu svetlú farbu a jemnú, mierne nahorklú chuť. Vo vôni možno rozpoznať typické dymové tóny.

#ShowMore#

Zelený čaj Gunpowder Temple of Heaven - originálny čínsky názov Zhu-cha (ču-čha) znamená v preklade perlový čaj. Gunpowder je ale zaužívané anglické pomenovanie, ktoré vychádza z podobnosti drobných guľôčok so strelným prachom a Temple of Heaven znamená v preklade Nebeský chrám.

Pušný prach alebo Zhu Cha sa pestuje a pestoval hlavne v provincii Zhejiang v Číne. Pri spracovávaní tohto čaju je dôležitá určitá zručnosť, nakoľko čajové lístky sa musia stočiť a vytvoriť ruličku. Takto vytvorené ruličky však vydržia oveľa dlhšie ako obyčajné zelené čaje, ktoré po čase strácajú svoju chuť. Kvalita čaju sa dá veľmi ľahko rozpoznať: čím sú menšie, tým kvalitnejší je čaj.

Vysoko kvalitný Gunpowder má mať pevné a malé ruličky. Po zaliatí sa rozvinú do veľkých listov, čo má za následok, že budeme počuť jemné pukanie. Pre viacnálevovú prípravu odporúčame použiť vyššie množstvo čaju a upraviť čas lúhovania.

Príprava: 1 čajová lyžička = 2g na 200ml vody, 75 stupňov, čas lúhovania 2-3 min., má vysoký obsah kofeínu, 3x nálevový

Hmotnosť obsahu: 50 g

Zloženie: čínsky zelený čaj

Výrobca neuvádza žiadne alergény. Alergikom však odporúčame pri prvom užití zvýšenú opatrnosť!

Návod na prípravu/užívanie, dátum výroby/spotreby a šarža sú uvedené na obale výrobku.

Krajina pôvodu surovín: Čína

Vyrobila firma TeaPack s.r.o., Slovenská republika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Produkuje už 18 rokov vysoko kvalitné sypané čaje, určené pre všetkých čajových milovníkov a znalcov. Chuť čajov BONTHÉ je autenticky prírodná. 

Späť do obchodu