36 důkazů boží existence Rebecca Newbergerová Goldsteinová

V tomto úsmevnom románe z amerického univerzitného a ortodoxne židovského (chasidského) prostredia sú konfrontované fiktívne postavy s otázkami psychológie viery a je ukázané, ako zložitú otázku predstavuje zapojenie géniov do väčšinovej spoločnosti a uzavrenej náboženskej komunity.

 

Skladom (1 ks)
Kód: 901113
€18,18 / ks €16,53 bez DPH

Názov: 36 důkazů boží existence

Hrdinom románu je úspešný profesor psychológie náboženstva Cass Seltzer, ateista s dušou, Žid pochádzajúci z doposiaľ jediného chasidského štetlu v Spojených štátoch, z Nového Waldenu, fiktívna postava, s ktorou sa autorka v mnohých ohľadoch najviac stotožňuje. Dodatok knihy tvorí unikátny filozofický prehľad tridsiatich šiestich dôkazov Božej existencie, opatrený vedeckými kritickými komentármi.

#ShowMore#

Úspešná americká spisovateľka Rebecca Newbergerová Goldsteinová (nar. 1950; u nás doposiaľ známa len ako autorka životopisu Kurta Gödela) pochádza z ortodoxnej židovskej rodiny, graduovala na Princetone a stala sa profesorkou filozofie. Okrem pedagogickej dráhy sa venuje písaniu životopisov, esejí, poviedok a románov, za ktoré získala veľa významných literárnych ocenení.

Jazyk: český

Autor: Rebecca Newbergerová Goldsteinová

Originálny názov: Thirty-six arguments for the existence of God

Preklad: Petr Václav

Počet strán: 464

Väzba: pevná

Rozmer: 148 x 205 mm

Hmotnosť: 640 g

Vydavateľstvo: Triton, 2012

ISBN: 978-80-7387-559-6

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu