Točité věty Daniela Hodrová

Rozsiahly román známej autorky a bohemistky Daniely Hodrovej je úzko spojený so životným osudom prekladateľky a poetky Bohumily Grögerovej a výtvarníčky Adrieny Šimotovej, ktorým je tiež venovaný.

V tomto románe tiež autorka vyvoláva svojich blízkych – z podsvetia, zo zabudnutia – v príbehoch popisovaných so súcitom, nehou, porozumením. Vyvoláva aj svojich mŕtvych priateľov (B. Grögerovú a A. Šimotovú), ale aj osoby málo známe, neznáme, niekedy fiktívne, ktorých príbeh nejakým spôsobom ladí s jej vlastným príbehom. Tak ako v predchádzajúcich románoch vyvstáva pred čitateľom svet, v ktorom sa osudy živých striedajú s osudmi mŕtvych, aj tých dávno mŕtvych.

Nie je však len románovou transformáciou osudov, spojených úzko so životom aj tvorbou autorky samotnej, ale aj závažnou výpoveďou o metafyzických úzkostiach dnešného človeka a dosť možné aj istým liekom, daným autorkiným širokým, „komparatívnym“ rozhľadom, ktorého šírka prekonáva jej predošlé romány a tvorí kotviaci kontrapunkt proti „opojnému“ štýlu a rozvíjajúcej a „točivej“ výstavbe románu.

Skladom (1 ks)
Kód: 901636
€13,41 / ks €12,19 bez DPH

Názov: Točité věty  

Jazyk: český

Autor: Daniela Hodrová

Počet strán: 376

Väzba: pevná

Rozmer: 136 x 215 mm

Hmotnosť: 525 g

Vydavateľstvo: Malvern, 2015

ISBN: 978-80-7530-003-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie