Točité věty Daniela Hodrová

Rozsiahly román známej autorky a bohemistky Daniely Hodrovej je úzko spojený so životným osudom prekladateľky a poetky Bohumily Grögerovej a výtvarníčky Adrieny Šimotovej, ktorým je tiež venovaný.

 

Skladom (1 ks)
Kód: 901636
€13,41 / ks €12,19 bez DPH

Názov: Točité věty  

V tomto románe tiež autorka vyvoláva svojich blízkych – z podsvetia, zo zabudnutia – v príbehoch popisovaných so súcitom, nehou, porozumením. Vyvoláva aj svojich mŕtvych priateľov (B. Grögerovú a A. Šimotovú), ale aj osoby málo známe, neznáme, niekedy fiktívne, ktorých príbeh nejakým spôsobom ladí s jej vlastným príbehom. Tak ako v predchádzajúcich románoch vyvstáva pred čitateľom svet, v ktorom sa osudy živých striedajú s osudmi mŕtvych, aj tých dávno mŕtvych.

#ShowMore#

Nie je však len románovou transformáciou osudov, spojených úzko so životom aj tvorbou autorky samotnej, ale aj závažnou výpoveďou o metafyzických úzkostiach dnešného človeka a dosť možné aj istým liekom, daným autorkiným širokým, „komparatívnym“ rozhľadom, ktorého šírka prekonáva jej predošlé romány a tvorí kotviaci kontrapunkt proti „opojnému“ štýlu a rozvíjajúcej a „točivej“ výstavbe románu.

Jazyk: český

Autor: Daniela Hodrová

Počet strán: 376

Väzba: pevná

Rozmer: 136 x 215 mm

Hmotnosť: 525 g

Vydavateľstvo: Malvern, 2015

ISBN: 978-80-7530-003-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu