Tibetský broskvový koláč Tom Robbins

Autor kultovných zväzkov, ako je "Parfém bláznivého tance" alebo "I na kovbojky občas padne smutek" má rozhodne nárok tentokrát prísť s knihou spomienok. Sám o nej vehementne tvrdí, že nejde o autobiografiu, a možno má pravdu.

Tento velikán americkej bohémy a zberateľ majonézy totiž prináša jeden dôkaz za druhým, že jeho život ako by vypadol zo stránok jeho románov, a znalci jeho diela v jeho spomienkach určite nájdu mnoho zárodkov, ktoré neskôr vyklíčili do literárnych motívov.

 

 

Skladom (2 ks)
Kód: 902482
€19,90 / ks €18,09 bez DPH

Názov: Tibetský broskvový koláč  

V rozvetvenom rozprávaní s mnohými odbočkami nás Robbins zoznámi so svojím detstvom prežitým vo virginskom horskom mestečku počas Veľkej hospodárskej krízy, dozvieme sa, ako sa z neho vďaka vojne stal pacifista i milovník ázijskej kultúry, počastuje nás (pre nás Stredoeurópanov srandovne úžasným) popisom svojich prvých hubárskych výprav, poučí nás, prečo jesť či nejesť kimči – a hlavne strhujúcim aj vtipným spôsobom vykreslí, ako žila americká umelecká avantgarda koncom päťdesiatych rokov, v dobách, keď sa spoločnosť u nás ešte liečila z najhorších rán najsilnejšieho komunizmu.

#ShowMore#

Z pozície očitého svedka a účastníka popisuje sanfranciskú hippie vlnu a vyznáva sa zo svojho pozitívneho vzťahu k psychadelikom, rozpráva, ako sa z literárneho kritika-samouka stal známy románopisec, a viac či menej láskyplne sa zmieňuje o mnohých láskach svojho života. Chcete sa dočítať o satori prostredníctvom neónovej golfovej loptičky a o tom, ako sledovať experimentálne filmy Andyho Warhola ako strhujúce thrillery? Ste na správnej adrese.

Jazyk: český

Autor: Tom Robbins

Originálny názov: Tibetan Peach Pie

Preklad: Michala Marková

Počet strán: 400

Väzba: pevná

Rozmer: 130 x 205 mm

Hmotnosť: 501 g

Vydavateľstvo: Argo, 2015

ISBN: 978-80-2571-487-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu