Gurmar čaj prírodné antidiabetikum

Použitie Gurmaru v liečbe cukrovky je známe z histórie tradičnej indickej a Ajurvédskej medicíny niekoľko tisíc rokov. Gurmar čaj je jedným z najúčinnejších prírodných prostriedkov na liečbu diabetes I. a II. typu.
Skladom (3 ks)
Kód: 11016
Značka: Nutraceutica
€8,60 / ks €7,17 bez DPH

Gurmar čaj - prírodné antidiabetikum

Gurmar latinský názov Gymnema silvestre je drevnatý plazivý ker pôvodom z Indie. Obsahuje najmä triterpénové alkaloidy, (kyselina gymnemová) a peptid gurmarín ktorý účinne tlmí chuť na sladké a preto je Gurmar čaj aj vhodným doplnkom programov na redukciu telesnej hmotnosti.
Gurmar napomáha pri poruchách metabolizmu cukrov viacerými účinkami. Napomáha stimulovať tvorbu inzulínu, regenerovať beta-bunky pankreasu a zároveň zvyšovať aktivitu enzýmov zúčastnených metabolizmu glukózy, zabraňovať vzniku inzulínovej rezistencie. Zabránením vzniku inzulínovej rezistencie sa napomáha najmä u diabetikov 1. typu (závislých od inzulínu) k zachovaniu účinnosti podávaných inzulínov.
Ako jeden z mála prírodných prostriedkov má schopnosť napomáhať regenerovať, zvyšovať počet beta-buniek pankreasu a tým obnovovať tvorbu inzulínu, tento účinok je charakteristický najmä pri diabetes 2.typu, kedy je znížená tvorba inzulínu. Obnova počtu beta buniek vedie v mnohých prípadoch k úplnej kompenzácii oslabenej funkcie pankreasu a k úplnému vyliečeniu.

Výrobca neudáva žiadne alergény.

Spôsob prípravy:
1 kávovú lyžičku (1,5g) zaliať 2,5dl vriacej vody, vylúhovať 15 minút. Čaj sa pije teplý, obvykle po jedle alebo medzi jedlami.

Odporúčaná denná dávka: 2 - 3 šálky čaju, po zlepšení stavu 1 šálka čaju denne.

Prvé účinky nastúpia obvykle po 3 - 4 týždňoch, odporúča sa užívať aspoň 6 mesiacov alebo do zlepšenia stavu.

Obsah balenia: 150g, sypaná bylinná čajová zmes so 100% obsahom sušených listov rastliny Gurmar - Gymnema silvestre. Balenie vystačí približne na 1 mesiac podpornej liečby.

Na slovensku vyrobila firma Nutraceutica.
Krajina pôvodu: India

======================

Upozornenie:
Uvedené informácie v nijakom prípade nenahrádzajú odbornú lekársku starostlivosť.
V prípade akýchkoľvek zdravotných problémov neodkladne navštívte lekára a vyhľadajte odbornú pomoc.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: