Jony Ive Leander Kahney

Jony Ive je svetoznámou ikonou moderného dizajnu a jednou z kľúčových osobností spoločnosti Apple. Počas svojej kariéry, kedy sa stal pravou rukou zosnulého Steva Jobsa, sa ako šéfdizajnér osobne zúčastnil návrhu prakticky všetkých kľúčových produktov, ktoré vyniesli Apple až na samotný vrchol. Táto kniha Vám prináša jeho príbeh. 
 
Skladom (1 ks)
Kód: 902224
€18,29 / ks €16,63 bez DPH

Názov: Jony Ive 

Podtitul: Génius stojící za nejlepšími produkty Apple 

#ShowMore#

Fenoménu Apple sa publicista Leander Kahney venuje viac ako desať rokov. Napísal tri knižky, vrátane Cult of Mac. V knihe Jony Ive – génius stojící za nejlepšími produkty Apple sa zameral na viceprezidenta Apple pre priemyslový design a blízkeho priateľa Steva Jobsa, vývojára, ktorý zohral kľúčovú rolu pri vzniku úspešných produktov Apple posledných rokov. MacBook, iPad, iPhone a ďalšie – ich jednoduchý a užívateľský prívetivý design pochádza práve z jeho hlavy. 

#ShowMore#

Tichý a uzavretý génius, ktorý pracuje 70 hodín týždenne. Hovorí sa, že ak bol Steve Jobs telom Apple, je Jony Ive jeho dušou. Na verejnosti tichý a nenápadný muž patrí k najoriginálnejším priemyslovým designérom súčasnosti. Kancelária, kde tráví 70 hodín týždenne, je obostrená tajomstvom, prístup dovnútra má len pár vyvolených. Skrývať pritom nie je čo – stôl, lampa, stolička. Viac Ive k práci nepotrebuje. 

Iveho cesta medzi špičky priemyslového designu začala na počiatku deväťdesiatych rokov. Krátko potom, v roku 1999, bol v rebríčku MIT Technology Review TR100 zaradený medzi 100 najvýznamnejších inovátorov na svete do 35 rokov, v roku 2008 ho Daily Telegraph označila za najvplyvnejšieho Brita v Spojených štátoch a roku 2012 ho britská kráľovná pasovala na rytiera.

Naučte sa vidieť veci ako Ive. Jony Ive patrí k najinšpiratívnejším osobnostiam súčasnosti. Čitateľom ho predstavuje biografia Leandera Kahneya. Navrhnúť nový Mac vás síce nenaučí, ale vidieť veci inak áno.

 

Jazyk: český

Autor: Leander Kahney

Originálny názov: Jony Ive

Preklad: Petr Miklica

Počet strán: 292

Väzba: mäkká

Rozmer: 143 x 215 mm

Hmotnosť: 390 g

Vydavateľstvo: Blue Vision, 2014

ISBN: 978-80-87672-08-2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu