LITSEA CUBEBA 100% silica prírodný esenciálny olej 10 ml

Podporuje koncentráciu. Je antidepresívna s výraznými antiseptickými účinkami.

Pomáha pri akné, mastnej pokožke, herpese a svalovej únave. Uľavuje pri infekciách dýchacích ciest. 

Má protikŕčové, povzbudzujúce a afrodiziakálne účinky.

 

Skladom (6 ks)
Kód: 400359
Značka: Saloos
€3,87 / ks €3,23 bez DPH

LITSEA CUBEBA 100% silica prírodný esenciálny olej 10 ml

Vôňa Litsea Cubeba je o niečo ľahšia v porovnaní s lemongrassovou, inak však v účinkoch sú si veľmi podobné napriek tomu, že Lemongrass je tropická tráva a litseová silica sa získava destiláciou listov, bobúľ a vetvičiek ázijského stromu Litsea Cubeba.

 

 

#ShowMore#

Vôňa je výrazne citrusová a ľahkým nádychom sladkého kvetinového podkladu. Pripomína zmes citrónu a pomaranča. Nie je však tak prchavá ako bežné citrusy, teda vydrží dlhšie. Krajina pôvodu: Čína.

Výrobca upozorňuje a odporúča na únavu pri šoférovaní: 1-2 kvapky na papierovú vreckovku a v prípade vyčerpania a ospalosti podľa potreby vdychovať; a na mastnú pokožku či svalovú únavu: vmasírovanie riedenej silice a krému do pokožky;

pri infekciách dýchacích ciest: 7 kvapiek silice pridať do 1 l takmer vriacej vody a inhalovať; a dávajte si pozor: nepoužívajte neriedené na kožu a môže zvyšovať fotosenzibilitu. Po aplikácii sa nevystavujte slnku.

Skutočne 100% prírodné esenciálne oleje značky Saloos patria medzi najkvalitnejšie na trhu. Každý esenciálny olej prechádza najprísnejšími laboratórnymi testami a musí splniť náročné výstupné kritériá. Syntetické oleje vyrobené chemickou cestou v laboratóriách nemôžu nikdy nahradiť jedinečné účinky čisto prírodných olejov.

Z esenciálnych olejov sa pôsobením tepla postupne uvoľňujú molekuly vonnej látky, šíria sa vzduchom a navodzujú v našom tele priaznivé procesy. Keďže prechádzajú pľúcami i pokožkou do celého tela, je dôležité, aby bol olej naozaj kvalitný a na rýdzo prírodnej báze.

Objem balenia: 10 ml 

Vyrobené v Českej republike firmou M+H s.r.o.

Ako používať esenciálne oleje:

Inhalácia - Aromalampa:
Pridajte do vody v aromalampe 3-8 kvapiek oleja a zapáľte plameň sviečky. Silice priestor prevonia a osvieži, zároveň pohltí pachy. Nechajte miestnosť prestúpiť vôňami linúcimi sa z nádobky s prírodnými olejmi postavené na radiátor alebo nakvapkaným éterickým olejom na papierovú vreckovku.
Kúpeľ:
Rozmiešajte 3-10 kvapiek oleja v 1dcl mlieka či lyžičke medu vo vani s vodou s teplotou 35-37 ° C. Pre dosiahnutie maximálneho efektu sa odporúča kúpeľ po dobu 15-20 minút.
Masáž:
Zmiešajte 10-25 kvapiek oleja s 50 ml rastlinného oleja.  Tam, kde je nutné dodržať nízke koncentrácie, postačí 3-5 kvapiek esenciálneho oleja do 50 ml základného oleja.
Sauna:
10-20 kvapiek prevonia priestor sauny sýtu prírodou a povzbudí psychiku aj očistné telesné procesy. Póry v pokožke sú vplyvom saunovanie rozšírené a vďaka tomu prijímajú prírodné éterické látky so zvýšenou intenzitou.

Upozornenie: 

Určené len na vonkajšie použitie.Uschovajte pred deťmi, chráňte oči. Nepoužívať neriedené na kožu. Vyššia koncentrácia môže pôsobiť toxicky a omamne. Pred masážou sa odporúča vykonať test znášanlivosti oleja v masážnej zmesi na predlaktí. Niektoré esenciálne oleje nie sú vhodné pre tehotné ženy.

Pri problémoch s krvným tlakom si kupujte éterické oleje, ktoré vaše ťažkosti tlmia, nie podporujú. Po masáži prípravkami, ktoré obsahujú niektoré esenciálne oleje, napr. bergamot, litsea cubeba alebo pomaranč, sa vyvarujte slneniu, ktoré môže spôsobiť škvrny na koži. Olej jalovec a santalové drevo nie sú vhodné pre pacientov s obličkovými ťažkosťami.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu