Zelená káva Nicaragua nepražená BIO 54 g

Zelená káva chuťovo ani zďaleka nepripomína bežnú kávu z pražených bôbov, zato je obľúbená pre svoje účinky.

Skladom (4 ks)
Kód: 12613
Značka: Sonnentor
€5,13 / ks €4,28 bez DPH €95 / 1 kg
12613 Zelena kava
BIO

Zelená káva Nicaragua nepražená BIO 54 g

Zelená káva obsahuje viac kofeínu, než pražená čierna káva, preto môže byť kvalitnou a zdravšou náhradou energetických nápojov. 

#ShowMore#

Chema je jedným z biopestovateľov, od ktorých sa priamou cestou (Direct Trade) získava káva vypestovaná vo vysokohorských podmienkach. V tomto projekte sa podporujú dlhoročné férové partnerstvá, aby rodina pestovateľa - ako tá Chemova - mohla dobre žiť.

Biopestovateľ Don José Maria Castro prezývaný Chema žije so svoju rodinou na severe Nikaragui, v lesoch provincie Jinotega. Tam sa pestuje odroda kávy Caturra v tieni stromov dažďových pralesov.

Firma Sonnentor priamo na mieste podporuje ďalšie projekty pestovania kávy v tieni pod korunami stromov, aby nebola narušená miestna prirodzená vegetácia a kolobeh vody.

Balenie: 54 g. Porciovaná - 18 sáčikov x 3 g.

Zloženie: Zelená káva z nepražených kávových bôbov v BIO kvalite.

Návod na prípravu/užívanie, dátum výroby/spotreby a šarža sú uvedené na obale výrobku.

Vyrobené v Českej republike firmou Sonnentor s.r.o. z kávy vypestovanej v kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve v Nikaragui.

Informácia pre alergikov: Obsahuje kávu a kofeín!
Nevhodné pre deti a kojace či budúce matky.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Príbeh firmy Sonnentor začal v rakúskej dedinke, ale netrvalo dlho a presťahovala sa do Česka na južnú Moravu. Tam dodnes využíva spoluprácu s pestovateľmi bio bylín a korenia. V spoločnosti Sonnentor verí, že v prírode sú skryté tie najlepšie recepty na krásny a dlhý život a že kontrolované ekologické poľnohospodárstvo je jedinou alternatívou k následkom poľnohospodárskych monokultúr a nadprodukcie. Sú to odborníci na bylinky, bylinné čaje a korenia výhradne z ekologického poľnohospodárstva.

Späť do obchodu