EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně Benjamin Kuras

Epikúros definoval dobré žitie ako "slasť bez strasti". V jeho strave "jedlá obyčajných chutí spôsobujú rovnakú slasť ako bohatá hostina, ak nás zbavujú trápenia z pocitu nedostatku".

 

Skladom (1 ks)
Kód: 901603
€13,01 / ks €11,83 bez DPH

Názov: Epikuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně

Do epikurejskej filozofie sa to prekladá takto: Túžbou po tom, čo nemáme, si kazíme to, čo máme. Kto sa nedokáže tešiť z toho, čo má, nebude sa tešiť z ničoho. Strach z núdze nás núti konať činy, ktoré núdzu spôsobujú.

#ShowMore#

Starajme sa preto o všetko, čo spôsobuje blaho, pretože ak ho máme, máme všetko, a ak ho nemáme, zo všetkých síl po ňom túžime.

Blaho pre seba vytvárame i vytváraním blaha pre druhých, tak ako bolesťou spôsobenou druhým vytvárame bolesť sami sebe. To sa týka všetkého živého, čo bolesť vníma. Vrátane zvierat, ktoré jeme. Tie nám potom bolesť vracajú v podobe stresom a bolesťou spôsobených toxínov vo svojom mäse. S týmto vedomím bol Epikúros s takmer stopercentnou istotou vegetarián. Benjamin Kuras v tejto netradičnej kuchárke svojou vtipnou formou predkladá množstvo receptov, ktoré budú pôsobiť blaho vám i vašemu okoliu.

Jazyk: český

Autor: Benjamin Kuras

Počet strán: 308

Väzba: pevná

Rozmer: 136 x 216 mm

Hmotnosť: 438 g

Vydavateľstvo: Eminent, 2015

ISBN: 978-80-7281-490-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu