EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně Benjamin Kuras

Epikúros definoval dobré žitie ako "slasť bez strasti". V jeho strave "jedlá obyčajných chutí spôsobujú rovnakú slasť ako bohatá hostina, ak nás zbavujú trápenia z pocitu nedostatku". Do epikurejskej filozofie sa to prekladá takto: Túžbou po tom, čo nemáme, si kazíme to, čo máme. Kto sa nedokáže tešiť z toho, čo má, nebude sa tešiť z ničoho. Strach z núdze nás núti konať činy, ktoré núdzu spôsobujú. Starajme sa preto o všetko, čo spôsobuje blaho, pretože ak ho máme, máme všetko, a ak ho nemáme, zo všetkých síl po ňom túžime.

Blaho pre seba vytvárame i vytváraním blaha pre druhých, tak ako bolesťou spôsobenou druhým vytvárame bolesť sami sebe. To sa týka všetkého živého, čo bolesť vníma. Vrátane zvierat, ktoré jeme. Tie nám potom bolesť vracajú v podobe stresom a bolesťou spôsobených toxínov vo svojom mäse. S týmto vedomím bol Epikúros s takmer stopercentnou istotou vegetarián. Benjamin Kuras v tejto netradičnej kuchárke svojou vtipnou formou predkladá množstvo receptov, ktoré budú pôsobiť blaho vám i vašemu okoliu.

Skladom (1 ks)
Kód: 901603
€13,01 / ks €11,83 bez DPH

Názov: Epikuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně

Jazyk: český

Autor: Benjamin Kuras

 Počet strán: 308

Väzba: pevná

Rozmer: 136 x 216 mm

Hmotnosť: 438 g

Vydavateľstvo: Eminent, 2015

ISBN: 978-80-7281-490-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie