Bolesti v kříži Eva Rychlíková

Bolesti celého pohybového aparátu, vrátane bolestí chrbtice, sú celosvetovo prakticky najčastejšou bolesťou, ktorá trápi množstvo chorých. Ich počet stúpa aj preto, že sa predlžuje vek populácie, zdravotná starostlivosť je prístupná v ďaleko širšom meradle ako v minulosti, a tiež preto, že sa zlepšuje aj možnosť diagnostiky. Nemalý podiel na vzniku najrôznejších postihnutí celého hybného systému má aj spôsob dnešného života, zvýšená životní úroveň a tiež technický pokrok. Zmena životného štýlu, rozvoj automobilizmu a dá sa povedať aj určitá pohodlnosť, vedú ku zníženiu fyzických nárokov.

Zníženie pohybu vedie tiež k tomu, že postihnutí majú ďaleko častejšie bolesti, a to vedie ku zvýšeniu spotreby najrôznejších analgetík a nesteroidných antireumatík. Veľkú skupinu chorých s postihnutím pohybového systému tvoria chorí s vertebrogénnymi problémami. Vertebrogénne poruchy patria celosvetovo k najčastejším príčinám bolestí. Ich etiológii, diagnostike, diferenciálnej diagnostike a liečeniu je venovaná nová kniha doc. Rychlíkovej. Zvládnutie bolesti vhodnou analgetickou medikáciou je obvykle základným predpokladom všetkých ďalších postupov. Problematika vertebrogénnych problémov je veľmi široká a týka sa niekoľkých lekárskych odborov, a to neurológie, internej medicíny, rehabilitácie, ortopédie, reumatológie, röntgenológie a ďalších.

Skladom (1 ks)
Kód: 900402
€21,21 –10 % €19,09 / ks €17,35 bez DPH
900402 Bolesti v krizi
Zľava
€21,21 –10 %

Názov: Bolesti v kříži  

Podtitul: Průvodce diagnostikou, diferenciální diagnostikou a léčbou pro praktické lékaře

#ShowMore#

Jazyk: český

Autor: Eva Rychlíková

Počet strán: 260

Väzba: mäkká

Rozmer: 150 x 230 mm

Hmotnosť: 495 g

Vydavateľstvo: Maxdorf, 2012

ISBN: 978-80-7345-273-5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie