TIPY PRE JEDNODUCHÉ POUŽITIE ŠAMPÓNOV, FARIEB A KONDICIONÉROV KHADI.

Bylinná vlasová kozmetika indickej značky Khadi dokáže dodať vlasom okrem výživy aj objem, vzdušnosť a lesk, akých sa inak ťažko dosahuje. Predstavujú výbornú pomoc najmä ak máte jemné vlasy. 
Obdobne pomáhajú v prípade rýchle sa mastnejúcich vlasov, lupín alebo svrbivej pokožky hlavy. Môže sa Vám dokonca stať, že zistíte, že ich prostredníctvom môžete nahradiť účinky stylingových prípravkov, ktorými dodávate svojím vlasom objem a nadýchanosť.

Možno sa Vám však nechce púšťať do neznámych alebo "komplikovaných" postupov, alebo možno premýšľate nad spôsobom, ako najpraktickejšie prášky aplikovať alebo vymývať. Pripravili sme preto pre Vás niekoľko osvedčených tipov.


Ako jednotlivé bylinné prášky Khadi používať?


* Z Khadi práškov Reetha, Amla a Shikakai si môžete zároveň pripravovať vlastné zmesi na mytie a ošetrenie vlasov. Obdobne môžete prášky Amla a Shikakai pridávať do neutrálnej farby Khadi Senna/Cassia a pripravovať si tak vlastné výživné kúry.

Aké množstvo prášku použiť?

Pre vlasy po ramená použite cca 1 - 2 lyžice prášku, ktoré zalejete horúcou vodou a vytvoríte pastu. Množstvo prášku závisí na dĺžke a štruktúre Vašich vlasov. Niekomu stačí pre bežné mytie alebo ošetrenie len 1 plná čajová lyžička, niekto potrebuje 2 lyžice. Nájdite si teda optimum pre dĺžku a štruktúru Vašich vlasov.


* Ešte intenzívnejšieho umývacieho účinku dosiahnete, keď necháte namiešanú pastu pred umytím vlasov odstáť 1 až 2 hodiny.

* Upozornenie pre tých, čo už majú chemicky odfarbené blond vlasy:
V prípade chemicky odfarbených blond vlasov postupujte prosím veľmi opatrne.
Vzhľadom k narušeniu vlasovej štruktúry by u chemicky odfarbených vlasov mohlo dôjsť k nežiadúcemu/neočakávanému farebnému odtieňu. Ten možno po niekoľkých umytiach šampónom z vlasov vymyť, aj tak by ste si v prípade takto ošetrených vlasov mali najprv otestovať pastu na vzorke vlasov.


Ako bylinné prášky Khadi aplikovať?

Možností aplikácie je viacero. Tu Vám predkladáme dva osvedčené postupy.

  1. naniesť pastu do mokrých vlasov v predklone - vlasy zopnúť štipcom (ak sú dlhšie) - zakryť si ramená uterákom - po 15 minútach sa vrátiť do kúpeľne pastu vypláchnuť.
  2. naniesť pastu do mokrých vlasov počas kúpeľa vo vani - nechať pôsobiť a pastu z vlasov vypláchnuť ponorením vlasov do vody.

 

Pastu je ideálne nanášať do mokrých vlasov (tzn. ani nie do vlhkých, ale vyslovene do mokrých). Dôvod je ten, že pasta resp. jej tekutá časť (výluh z rastlín) sa do mokrých vlasov ľahšie prenesie. 

Pasta sa najlepšie nanáša, keď ste v predklone, dostanete sa tak ľahšie k vlasovej pokožke (toto neplatí v prípade krátkych vlasov, do krátkych vlasov môžete pastu ľahko nanášať i postojačky).

U dlhších vlasov sú najpraktickejšie 2 spôsoby aplikácie:
- v predklone nad vaňou (alebo nad sprchovacím kútom resp. v ňom)
- alebo pri kúpeli vo vani. 

30441439_1606401082777874_8925184815696230923_n

Pastu nanášajte pomocou končekov prstov, a to na rôzne miesta vlasovej pokožky a vlasov, najprv k pokožke, potom do dĺžky vlasov.
Aby ste rozprestreli pastu (resp. rastlinný výluh) do všetkých častí vlasov a pokožky, vlasy po nanesení pasty "stisknite" (v prípade dlhých vlasov stisknite dĺžku vlasov, krátke vlasy zase pritisknite k hlave, to môžete zároveň urobiť i u dlhých vlasov), v rámci možností môžete vlasy aj krátko pošúchať.

Účinné látky sú totiž obsiahnuté v samostatnom výluhu (vo vodnom podieli pasty), nie len v pevných čiastočkách rastlín, preto na vlasy a vlasovú pokožku pôsobí i samotná vodná časť pasty. Ak aplikujete pastu v predklone do dlhých vlasov, zopnite vlasy následne sponou alebo štipcom, dajte si na ramená starší uterák a nechajte rastliny vo vlasoch pôsobiť (i samotný uterák môžete spredu zopnúť, napr. malým štipcom).

Po uplynutí doby pôsobenia sa vráťte do kúpeľne pastu vypláchnuť - ideálny spôsob u dlhších vlasov je opät vypláchnutie z vlasov s hlavou v predklone (nad vaňou alebo sprchovým kútom), opäť z toho dôvodu, že v predklone sa lepšie dostanete k vlasovej pokožke.

Vyplachovanie takto začnite u pokožky hlavy, potom pokračujte do stredu dĺžok, naposledy opláchnite končeky vlasov (tento postup je praktický obzvlášť v prípade hustých vlasov, z nich je potreba vyplachovať pastu o niečo dlhšie než z jemných vlasov).

Všeobecne najjednoduchšie vymytie pasty z vlasov je pri kúpeli vo vani – ak sú vlasy ponorené vo vode, čiastočky rastlín sa z nich rýchle uvoľnia, v tomto prípade opäť najprv prešúchajte časť pri pokožke hlavy a potom celú dĺžku vlasov.


Ako dlho nechať bylinné prášky Khadi vo vlasoch pôsobiť?

Štandardná doba pôsobenia práškov je cca 15 minút, resp. 10 - 15 minút, pre dosiahnutie mycieho a kondicionujúceho účinku je tento čas ideálny, ak by ste chceli pre svoje vlasy priamo kúru, môžete nechať prášky Amla alebo Shikakai vo vlasoch dlhšie, a to 30 minút, prípadne až 1 hodinu, pasta by však nemala vo vlasoch zaschnúť.

Pre vysoko intenzívnu kúru a regeneráciu je ideálne pridať tieto bylinné prášky (Amla nebo Shikakai) do Khadi neutrálnej farby Senna/Cassia, aj tá dokáže dodať vlasom okrem výživy aj výnimočný objem, vzdušnosť a pevnú štruktúru.

Mám si po aplikácii pasty zakryť vlasy igelitovou čiapkou (igelitovým sáčkom)?

Zvyčajne nie je potrebné vlasy zakrývať, zároveň ak preferujete zakrytie vlasov (napr. z dôvodu chladu v miestnosti alebo Vášho komfortu), je to v poriadku, závisí to na Vašich preferencií. Ak však od aplikácie očakávate umytie vlasov, ich vzdušnosť a objem, postarajte sa o to, aby sa Vám pokožka hlavy vďaka igelitovej čiapke príliš nezaparila (to by bolo rizikom skôr v teplých letných dňoch.)

  • Všetky produkty značky Khadi sú odborne zostavené ajurvédske receptúry v súlade s európskymi štandardami prírodnej kozmetiky BDIH.
  • Vyrobené z čerstvo spracovaných bylín, kvetov a ovocia.
  • Bez sulfátov, alkoholu, silikónov, parafínov, syntetických olejov, umelých farbív a vôní.
  • Výrobok nebol testovaný na zvieratách. Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu. 100% vegan.

 

Certifikát BDIH - kontrolovaná prírodná kozmetika. 

banner_saloos_khadi_2

zdroj: jednoduchyzivot.sk * khadi.cz

Späť do obchodu