Síla stromů Michael Perlman

Michael Perlman skúma stromy: mytologické a rozprávkové, snové a metaforické, predovšetkým však stromy skutočné – prekypujúce životom, umierajúce aj mŕtve, stromy vzbudzujúce úctu a vyvolávajúce rešpekt, hnevlivé aj humorné, milované aj zatracované.

 

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 901436
€17,80 / ks €16,18 bez DPH
Kategória: Rozvoj tela a ducha
Položka bola vypredaná…

Názov: Síla stromů

Podtitul: Zalesnění duše

Aby sa dozvedel viac o tom, akú úlohu stromy hrajú v našom všednom živote a aký význam pre nás má ich prítomnosť v kritických situáciách a obdobiach, zahrnul do svojho výskumu výpovede ľudí, ktorých sa pýtal, čo cítia ku konkrétnym stromom, s ktorými sa pri rôznych príležitostiach stretli, a ako ich tieto stretnutia ovplyvnili.

#ShowMore# 

Perlmanovo poňatie vyvažuje obvyklý jednostranný psychologický prístup k ľudskej duši, ktorý predpokladá, že pokiaľ sa jej chceme priblížiť, musíme sa odvrátiť od vonkajšieho sveta a pozornosť zamerať výhradne do svojho vnútra. Človek však svoju dušu nachádza tiež v prírode, ktorá ho obklopuje, a teda aj v skutočných či predstavovaných stromoch obývajúcich spoločne s ním zem. V prítomnosti stromov a v intímnom vzťahu s nimi sa ľudská duša zalesňuje – revitalizuje a uzdravuje, tu môže čerpať stromovú silu a odvahu k životu.

Jazyk: český

Autor: Michael Perlman

Originálny názov: The Power of Trees. The Reforesting of the Soul

Preklad: Karel Kessner

Počet strán: 312

Väzba: mäkká

Rozmer: 144 x 205 mm

Hmotnosť: 440 g

Vydavateľstvo: Emitos, Nakladatelství Tomáše Janečka, 2014

ISBN: 978-80-87171-41-7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu