Síla stromů Michael Perlman

Michael Perlman skúma stromy: mytologické a rozprávkové, snové a metaforické, predovšetkým však stromy skutočné – prekypujúce životom, umierajúce aj mŕtve, stromy vzbudzujúce úctu a vyvolávajúce rešpekt, hnevlivé aj humorné, milované aj zatracované. Aby sa dozvedel viac o tom, akú úlohu stromy hrajú v našom všednom živote a aký význam pre nás má ich prítomnosť v kritických situáciách a obdobiach, zahrnul do svojho výskumu výpovede ľudí, ktorých sa pýtal, čo cítia ku konkrétnym stromom, s ktorými sa pri rôznych príležitostiach stretli, a ako ich tieto stretnutia ovplyvnili.

Perlmanovo poňatie vyvažuje obvyklý jednostranný psychologický prístup k ľudskej duši, ktorý predpokladá, že pokiaľ sa jej chceme priblížiť, musíme sa odvrátiť od vonkajšieho sveta a pozornosť zamerať výhradne do svojho vnútra. Človek však svoju dušu nachádza tiež v prírode, ktorá ho obklopuje, a teda aj v skutočných či predstavovaných stromoch obývajúcich spoločne s ním zem. V prítomnosti stromov a v intímnom vzťahu s nimi sa ľudská duša zalesňuje – revitalizuje a uzdravuje, tu môže čerpať stromovú silu a odvahu k životu.

Skladom (1 ks)
Kód: 901436
€17,80 / ks €16,18 bez DPH

Názov: Síla stromů

Podtitul: Zalesnění duše

Jazyk: český

Autor: Michael Perlman

Originálny názov: The Power of Trees. The Reforesting of the Soul

Preklad: Karel Kessner

Počet strán: 312

Väzba: mäkká

Rozmer: 144 x 205 mm

Hmotnosť: 440 g

Vydavateľstvo: Emitos, Nakladatelství Tomáše Janečka, 2014

ISBN: 978-80-87171-41-7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie