Přijď a následuj mne OSHO

Sú veci, ktoré sa nedajú vyjadriť priamo. Sú tak živé a tak zásadné, že musíte chodiť okolo nich.

Sú ako elektrické drôty; nemôžete sa ich dotknúť priamo, je to nebezpečné. Preto Ježiš tak často hovorí v podobenstvách. 

 

Skladom (1 ks)
Kód: 902177
€17,01 / ks €15,46 bez DPH

Názov: Přijď a následuj mne  

Podtitul: Promluvy nad sútrami z evangelií 

Podobenstvo je jednoduché aj zložité zároveň. Na povrchu je to príbeh, vo vnútri tajomstvo. Podobenstvo je vzdialenou ozvenou pravdy. Keď sa bude niekto neprestajne domáhať pravdy, potom v podobenstve nájde niť. Používam slovo sútra. Je to sanskrtské slovo, ktoré znamená „šnúra, niť“. Podobenstvá vám ponúkajú len niť, náznak, skrytou nápovedou.

#ShowMore#

Musíte hľadať, potom vám podobenstvá krok za krokom vyjavia svoj poklad. Ten nie je zjavný na povrchu. Keď sa necháte oklamať zjavným, prestanete pátrať po tom, čo je skryté. To, čo je na podobenstve na prvý pohľad zjavné, nie je to, čo skutočne obsahuje. Podobenstvo je spôsob, ako oznámiť pravdu mimoriadnej dôležitosti tak, aby aj dieťa malo pocit, že jej rozumie. Aby ste však objavili skutočný význam podobenstva, musíte mať hlboké porozumenie. Dieťa môže mať dojem, že porozumelo, a aj veľmi zrelý človek môže cítiť, že mu stále niečo uniká.

Jazyk: český

Autor: Osho

Originálny názov: Come Follow to You

Preklad: Michal Šubrt

Počet strán: 280

Väzba: mäkká

Rozmer: 140 x 200 mm

Hmotnosť: 356 g

Vydavateľstvo: Fontána, 2017

ISBN: 978-80-7336-904-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu