Co dělá z chlapců muže Bret Stephenson

Publikácia amerického transpersonálneho psychológa sa zaoberá zásadným obratom v živote každého muža - a síce jeho prechodom z detstva do dospelosti. Toto vývojové obdobie sa podľa najnovších výskumov ukazuje byť rovnako kľúčové pre ďalší rozvoj zdravého duševného rastu ako ranné a neskoršie detstvo. Integrálnou súčasťou dospievania mladých mužov bolo preto vo väčšine tradičných kultúr rôzne prechodové rituály a iniciácie.

Autor otvára svoju strhujúcu knihu popisom situácie mestskej rizikovej mládeže v USA a zamýšľa sa nad príčinami aj formami vzdoru a neprispôsobivosti dospievajúcich chlapcov. Ukazuje na spojitosti medzi absenciou tradičných prechodových rituálov a rizikovým či delikventným jednaním mladistvých. Objasňuje, do akej miery naša spoločnosť seba samú aj svoje deti ochudobňuje tým, že ju pripravuje o možnosť ritualizovaného prechodu do dospelosti.

V ďalších kapitolách potom autor rekonštruuje prechodové rituály a obrady mužskej dospelosti tak, aby zodpovedali našej modernej dobe.

Stephenson sa inšpiruje rôznymi domorodými tradíciami a snaží sa tieto v dnešnej postmodernej spoločnosti chýbajúce rituály kompenzovať špecifickými technikami, ktoré okrem rozprávania príbehov a rozmanitých umeleckých techník zahŕňajú tiež napríklad indiánsku saunu, hľadanie vízie, rôzne spôsoby modlitby, prácu so živlami a ďalšie.

Skladom (2 ks)
Kód: 900840
€18,10 / ks €16,45 bez DPH

Názov: Co dělá z chlapců muže

Podtitul: Duchovní přechodové rituály ve věku nevšímavosti

Jazyk: český

Autor: Bret Stephenson

Originálny názov: From boys to men: spiritual rites of passage in an indulgent age

Preklad: Alexandr Neuman, 2012

Počet strán: 350

Väzba: pevná

Rozmer: 140 x 210 mm

Hmotnosť: 483 g

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2012

ISBN: 978-80-7436-019-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie