Co dělá z chlapců muže Bret Stephenson

Publikácia amerického transpersonálneho psychológa sa zaoberá zásadným obratom v živote každého muža - a síce jeho prechodom z detstva do dospelosti.

Toto vývojové obdobie sa podľa najnovších výskumov ukazuje byť rovnako kľúčové pre ďalší rozvoj zdravého duševného rastu ako ranné a neskoršie detstvo.

Integrálnou súčasťou dospievania mladých mužov bolo preto vo väčšine tradičných kultúr rôzne prechodové rituály a iniciácie.

 

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 900840
€18,10 / ks €16,45 bez DPH
Kategória: Rozvoj tela a ducha
Položka bola vypredaná…

Názov: Co dělá z chlapců muže

Podtitul: Duchovní přechodové rituály ve věku nevšímavosti

Autor otvára svoju strhujúcu knihu popisom situácie mestskej rizikovej mládeže v USA a zamýšľa sa nad príčinami aj formami vzdoru a neprispôsobivosti dospievajúcich chlapcov. Ukazuje na spojitosti medzi absenciou tradičných prechodových rituálov a rizikovým či delikventným jednaním mladistvých. Objasňuje, do akej miery naša spoločnosť seba samú aj svoje deti ochudobňuje tým, že ju pripravuje o možnosť ritualizovaného prechodu do dospelosti.

#ShowMore#

V ďalších kapitolách potom autor rekonštruuje prechodové rituály a obrady mužskej dospelosti tak, aby zodpovedali našej modernej dobe.

Stephenson sa inšpiruje rôznymi domorodými tradíciami a snaží sa tieto v dnešnej postmodernej spoločnosti chýbajúce rituály kompenzovať špecifickými technikami, ktoré okrem rozprávania príbehov a rozmanitých umeleckých techník zahŕňajú tiež napríklad indiánsku saunu, hľadanie vízie, rôzne spôsoby modlitby, prácu so živlami a ďalšie.

Jazyk: český

Autor: Bret Stephenson

Originálny názov: From boys to men: spiritual rites of passage in an indulgent age

Preklad: Alexandr Neuman, 2012

Počet strán: 350

Väzba: pevná

Rozmer: 140 x 210 mm

Hmotnosť: 483 g

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2012

ISBN: 978-80-7436-019-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu