Návrat ke zdroji Osho

Zen je skúsenosť, nie dogma. Skúsenosť, ktorá presahuje hranice racionálnej mysle a preniká do supra-racionálnej úrovne vedomia.

Osho v nás svojimi slovami prebúdza pocit existenciálneho ticha a odstraňuje mnoho vnútorných prekážok, ktoré bránia nášmu rastu a sebarealizácii.

Vetu za vetou, slovo za slovom, trpezlivým, súcitným a dôverným tónom otvára každý zenový príbeh ako kvetinu, aby sme mohli absorbovať jeho hlbokú múdrosť a žiť ju vo svojom každodennom živote. 


Skladom (1 ks)
Kód: 902029
€17,01 / ks €15,46 bez DPH

Názov: Návrat ke zdroji

Podtitul: Rozpravy o zenu

„… Vy však vidíte ego len v druhých, všetci vidíte ego len v druhých. Keď dôjde na vaše vlastné ego, nastáva problém, pretože sa ocitnete na neznámom území, v krajine, kadiaľ ste nikdy necestovali. Celá cesta k božstvu, cesta k vrcholu, vedie územím ega. Falošné musí byť rozpoznané ako falošné. Zdroj utrpenia musí byť rozpoznaný ako zdroj utrpenia – potom sa jednoducho rozplynie. Keď spoznáte, že je to jed, rozpustí sa. Keď spoznáte, že je to oheň, zhasne. Keď spoznáte, že je to peklo, zmizne. … Potom sa celej tej veci budete smiať, budete sa smiať tomu vtipu, že tvorcom celého svojho utrpenia ste boli vy sami.“

#ShowMore#

Jazyk: český

Autor: Osho

Originálny názov: Returning to the Source

Preklad: Daiana Krhutová

Počet strán: 312

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 205 mm

Hmotnosť: 390 g

Vydavateľstvo: Fontána, 2017

ISBN: 978-80-7336-863-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu