Návrat ke zdroji Osho

Zen je skúsenosť, nie dogma. Skúsenosť, ktorá presahuje hranice racionálnej mysle a preniká do supra-racionálnej úrovne vedomia. Osho v nás svojimi slovami prebúdza pocit existenciálneho ticha a odstraňuje mnoho vnútorných prekážok, ktoré bránia nášmu rastu a sebarealizácii. Vetu za vetou, slovo za slovom, trpezlivým, súcitným a dôverným tónom otvára každý zenový príbeh ako kvetinu, aby sme mohli absorbovať jeho hlbokú múdrosť a žiť ju vo svojom každodennom živote. 

„… Vy však vidíte ego len v druhých, všetci vidíte ego len v druhých. Keď dôjde na vaše vlastné ego, nastáva problém, pretože sa ocitnete na neznámom území, v krajine, kadiaľ ste nikdy necestovali. Celá cesta k božstvu, cesta k vrcholu, vedie územím ega. Falošné musí byť rozpoznané ako falošné. Zdroj utrpenia musí byť rozpoznaný ako zdroj utrpenia – potom sa jednoducho rozplynie. Keď spoznáte, že je to jed, rozpustí sa. Keď spoznáte, že je to oheň, zhasne. Keď spoznáte, že je to peklo, zmizne. … Potom sa celej tej veci budete smiať, budete sa smiať tomu vtipu, že tvorcom celého svojho utrpenia ste boli vy sami.“

Skladom (2 ks)
Kód: 902029
€17,01 / ks €15,46 bez DPH

Názov: Návrat ke zdroji

Podtitul: Rozpravy o zenu

Jazyk: český

Autor: Osho

Originálny názov: Returning to the Source

Preklad: Daiana Krhutová

Počet strán: 312

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 205 mm

Hmotnosť: 390 g

Vydavateľstvo: Fontána, 2017

ISBN: 978-80-7336-863-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie