Rozkvétající žena

Dievča Kora, priateliaca sa s delfínom, prechádza vnútornými biologickými zmenami za hlbokej účasti múdrych žien. V dobe prvej menštruácie prijíma duchovné poučenie o posvätnosti ženstva. 

Menarche alebo prvá menštruácia je pre dievčatá tajuplnou bránou, ktorou vstupujú do novej etapy svojho života. Začína obdobie plodnosti, posvätného daru, kedy podobne ako Matka Zem je priestorom umožňujúcim rast všetkého živého, stáva sa dievča ženou a matkou - priestorom k zasadeniu a rastu novej ľudskej bytosti.

 

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 900442
€4,80 / ks €4,36 bez DPH
Kategória: Romány a beletria
Položka bola vypredaná…

Názov: Rozkvétající žena

Podtitul: Příběh zasvěcení dívky v ženu

V každej novej bráne by mali stáť sprievodcovia, ktorí pomáhajú novému prichádzajúcemu na jeho ďalšej ceste. Pre dievča prechádzajúce menarche by to mala byť matka a staršie ženy. Lenže sa nedá predať neprežité, nedá sa predať niečo, čo mnohým ženám nemal kto dať. A tak to, čo bolo v starých dobách v ľudských komunitách samozrejmosťou (sprievodcovia a zasväcovanie) nám dnes, v tzv. civilizovanom svete chýba a je príčinou našich pochýb, pocitov osamelosti a márnosti.

#ShowMore#

K hlbším súvislostiam sa dostávame postupne, mnohokrát na striedačku, ale cez všetky tieto prekážky si každý z nás skladá mozaiku svojho jedinečného života. Jedným z čriepkov tejto mozaiky môže byť hlavne pre ženy táto knižka. Mladé dievča Kora užasnuto prežíva veľkú zmenu vo svojom živote, svoju menarche. Vedľa nej stojí Selena, jej milujúca maminka a predovšetkým štyri staré múdre sprievodkyne a strážkyne, ktoré ju láskyplne uvádzajú do nového životného obdobia. Kora nie je len dievča v knihe. Kora je v každom dievčati a žene a čaká, až bude uvedená do posvätných múdrostí a splní sa jej hlboká vnútorná skrytá túžba.

Jazyk: český

Autor: Mary Dillonová & Shinan Barclayová

Originálny názov: Flowering woman, moontime for Kory

Preklad: Renata Třešňáková

Počet strán: 80

Väzba: mäkká

Rozmer: 120 x 170 mm

Hmotnosť: 89 g

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2006

ISBN: 80-86685-60-8

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu