Kameny krve a víry Pavel Kroupa

Kniha sa zamýšľa nad niektorými problémami a záhadami neolitických svätýň Bretónska, Malty a Slovenska.

Vychádza z konkrétnych lokálnych výsledkov archeologického výskumu a snaží sa ich posudzovať z pohľadu nezaujatého amatérskeho pozorovateľa.

 

Skladom (2 ks)
Kód: 900589
€13,59 / ks €12,35 bez DPH

Názov: Kameny krve a víry

Megalitická kultúra prehistorickej Európy je často spomínanou a doposiaľ nie úplne docenenou súčasťou obdobia neolitu. Odborné pracoviská venujú pozornosť čitateľnejším a z vedeckého hľadiska preukázateľnejším symptómom praveku.

#ShowMore#

Záhady doby kamennej, spojené s temnými kultami a prvými neucelenými náboženskými predstavami, si zasluhujú náležitú pozornosť. Ich rozlúštenie sa môže stať kľúčom pre pravdivé poznanie duchovného vývoja človeka.

Snaha o vyriešenie sporných momentov prehistórie nemusí byť vždy v súlade s názormi súčasnej vedy. Môže byť ale inšpiráciou k ďalšiemu pokroku v znalostiach našej dávnej minulosti.

Kamenné objekty extrémnych rozmerov a kamenné svätyne sú odbornou verejnosťou chápané skôr ako kuriózne artefakty. Zaoberať sa týmto problémom s rešpektovaním všetkých kritérií vedy predstavuje úskalie nedostatku exaktných preukázateľných poznatkov a tím i riziko odborného prepadu...

Jazyk: český

Autor: Pavel Kroupa

Originálny názov: Kameny krve a víry

Počet strán: 224

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 18 x 210 mm

Hmotnosť: 426 g

Vydavateľstvo: Karpana, 2010

ISBN: 978-80-903952-7-5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu