Kameny krve a víry Pavel Kroupa

Kniha sa zamýšľa nad niektorými problémami a záhadami neolitických svätýň Bretónska, Malty a Slovenska. Vychádza z konkrétnych lokálnych výsledkov archeologického výskumu a snaží sa ich posudzovať z pohľadu nezaujatého amatérskeho pozorovateľa.

Záhady doby kamennej, spojené s temnými kultami a prvými neucelenými náboženskými predstavami, si zasluhujú náležitú pozornosť. Ich rozlúštenie sa môže stať kľúčom pre pravdivé poznanie duchovného vývoja človeka.

Snaha o vyriešenie sporných momentov prehistórie nemusí byť vždy v súlade s názormi súčasnej vedy. Môže byť ale inšpiráciou k ďalšiemu pokroku v znalostiach našej dávnej minulosti.

 

Skladom (2 ks)
Kód: 900589
€13,59 / ks €12,35 bez DPH

Megalitická kultúra prehistorickej Európy je často spomínanou a doposiaľ nie úplne docenenou súčasťou obdobia neolitu. Odborné pracoviská venujú pozornosť čitateľnejším a z vedeckého hľadiska preukázateľnejším symptómom praveku.

Kamenné objekty extrémnych rozmerov a kamenné svätyne sú odbornou verejnosťou chápané skôr ako kuriózne artefakty. Zaoberať sa týmto problémom s rešpektovaním všetkých kritérií vedy predstavuje úskalie nedostatku exaktných preukázateľných poznatkov a tím i riziko odborného prepadu...

Názov: Kameny krve a víry

Jazyk: český

Autor: Pavel Kroupa

Originálny názov: Kameny krve a víry

Počet strán: 224

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 18 x 210 mm

Hmotnosť: 426 g

Vydavateľstvo: Karpana, 2010

ISBN: 978-80-903952-7-5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie