Uzdravování psychickými prostředky Petr Novotný

Moderná medicína s úspechom potláča príznaky väčšiny chorôb. Často sa však stane, že sa príznaky objavia znovu. Niekedy v závažnejšej a nebezpečnejšej podobe, inokedy prechádzajú chronickosti. Osvedčené liečebné postupy znovu už nezaberajú a pacienti strácajú vieru v uzdravenie. Niektorí lekári potom chorým doporučia, aby vyhľadali psychosomatika. Ten navrhne zmenu životného štýlu a životnej stratégie, odhalí nebezpečné psychické strádanie, staré a nevyriešené traumy, príčiny útekov do choroby, sociálnu bezvýchodnosť atď. Závažné choroby dosvedčujú nekompatibilitu človeka s vonkajškom. Podľa stanoviska Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) obnovuje zdravie zánik telesného, psychického a sociálneho utrpenia. Ani WHO nehovorí teda o chorobe ako o nehode, zlej náhode či len o následku dedičnosti.

Dochádza k nevídanému pokroku v oblasti modernej farmakoterapie. Množstvo ťažkých a nádorových chorôb napriek tomu vzrastá. Častejšie než predtým sa znovu vyskytujú zhubné nádory u pacientov, ktorých predošlá liečba bola úspešná. Ukazuje sa, že len pasívna konzumácia liekov, aj vysoko účinných, nezaručuje definitívne vyliečenie. Chorí, ktorí postrehnú, že ľudská myseľ nemá len fyziologické funkcie a nie je otrokom, ale hýbateľom tela, majú nádej uniknúť z bludného kruhu chorôb. Nadčasová kniha Petra Novotného ponúka čitateľom, chorým aj lekárom významnú pomoc a nádej na zlepšenie výsledkov liečby závažných ochorení.

Skladom (1 ks)
Kód: 901045
€13,48 / ks €12,25 bez DPH

Názov: Uzdravování psychickými prostředky

Podtitul: Filozofie nemocí

Jazyk: český

Autor: Dr. Petr Novotný

Počet strán: 332

Väzba: pevná

Rozmer: 150 x 210 mm

Hmotnosť: 537 g

Vydavateľstvo: Dialog, 2012

ISBN: 978-80-7424-043-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie