Limity medicíny Ivan Illich

Medicínsky establishment sa stal významným nebezpečím pre zdravie.

Týmito slovami zahajuje Ivan Illich odvážny a premyslený útok na mýtickú prestíž súčasnej medicíny, ktorej zvyklosti a rituály predvádzané medicínskymi profesionálmi podrobuje kritickému skúmaniu.Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 900422
€15,38 / ks €13,98 bez DPH
Kategória: Zdravie
Položka bola vypredaná…

Názov: Limity medicíny  

Podtitul: Nemesis medicíny - zaprodané zdraví

Neúnavne a s bohatou dokumentáciou prevzatou z uznávaných medicínskych zdrojov dokazuje neschopnosť medicíny ovplyvniť priemernú dĺžku ľudského života, zbytočnosť mnohých postupov pri liečení chorôb, rozsah škôd na zdraví spôsobených medicínskymi zákrokmi a neúčinnosť mnohých kontraproduktívnych medicínsko-politických opatrení.

#ShowMore#

Illichova hlboko šokujúca analýza klinickej a sociálnej reality týkajúca sa chorôb vytvorených lekármi skúma kultúru zdravia, choroby a utrpenia a obsahuje tiež historický exkurz do konceptov a obrazov smrti. Jedine uznaním základných a podstatných súčastí a prvkov osobného zdravia a trvaním na nich, prehlasuje Illich, môže človek obnoviť integritu svojho organizmu a svojho žitia. "Ľudia nepotrebujú byrokratické zásahy k tomu, aby sa milovali, rodili, zdielali ľudské podmienky a umierali. Žijúce ľudské vedomie krehkosti, jedinečnosti a vzťahovosti činí zo skúsenosti bolesti, choroby a smrti integrálnu časť života každého človeka. Schopnosť nakladať autonómne s touto triádou je základnou vlastnosťou jeho zdravia."

Jazyk: český

Autor: Ivan Illich

Počet strán: 180

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 205 mm

Hmotnosť: 260 g

Vydavateľstvo: Emitos, 2012

ISBN: 978-80-8717-126-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu