Limity medicíny Ivan Illich

Medicínsky establishment sa stal významným nebezpečím pre zdravie.

Týmito slovami zahajuje Ivan Illich odvážny a premyslený útok na mýtickú prestíž súčasnej medicíny, ktorej zvyklosti a rituály predvádzané medicínskymi profesionálmi podrobuje kritickému skúmaniu. Neúnavne a s bohatou dokumentáciou prevzatou z uznávaných medicínskych zdrojov dokazuje neschopnosť medicíny ovplyvniť priemernú dĺžku ľudského života, zbytočnosť mnohých postupov pri liečení chorôb, rozsah škôd na zdraví spôsobených medicínskymi zákrokmi a neúčinnosť mnohých kontraproduktívnych medicínsko-politických opatrení.

Illichova hlboko šokujúca analýza klinickej a sociálnej reality týkajúca sa chorôb vytvorených lekármi skúma kultúru zdravia, choroby a utrpenia a obsahuje tiež historický exkurz do konceptov a obrazov smrti. Jedine uznaním základných a podstatných súčastí a prvkov osobného zdravia a trvaním na nich, prehlasuje Illich, môže človek obnoviť integritu svojho organizmu a svojho žitia. "Ľudia nepotrebujú byrokratické zásahy k tomu, aby sa milovali, rodili, zdielali ľudské podmienky a umierali. Žijúce ľudské vedomie krehkosti, jedinečnosti a vzťahovosti činí zo skúsenosti bolesti, choroby a smrti integrálnu časť života každého človeka. Schopnosť nakladať autonómne s touto triádou je základnou vlastnosťou jeho zdravia."

Skladom (1 ks)
Kód: 900422
€15,38 / ks €13,98 bez DPH

Názov: Limity medicíny  

Podtitul: Nemesis medicíny - zaprodané zdraví

Jazyk: český

Autor: Ivan Illich

Počet strán: 180

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 205 mm

Hmotnosť: 260 g

Vydavateľstvo: Emitos, 2012

ISBN: 978-80-8717-126-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie