Chia semienka Salvia hispanica 200 g

Chia semienka sú semená šalvie hispánskej, rastliny rastúcej v horských oblastiach Strednej Ameriky. Sú schopné absorbovať viac ako 9 až 12 násobok svojho objemu vo vode, kde vytvoria gél.

 

Skladom (3 ks)
Kód: 701203
Značka: Grešík
€4,15 / ks €3,46 bez DPH €20,75 / 1 kg

Chia semienka Salvia hispanica 200 g

Chia boli pestované už starými Aztékmi, kultúrou Mayov a ostatnými pôvodnými obyvateľmi Ameriky. Vo väčšine týchto kultúr boli Chia výnimočným jedlom a boli označované ako posvätná rastlina. Konzumovali ich pre získanie väčšej energie bežci, bojovníci alebo atléti. V rokoch pred našim letopočtom slúžili Chia v strednom Mexiku ako platidlo.

#ShowMore#

Chia vás nasýtia aj na niekoľko hodín. Keď sa Chia semienko ocitne vo vode, vytvorí okolo seba gél a absorbuje až 8x viac vody, čím napomáha udržiavať vodu v tele. Zväčšia svoj objem aj váhu. Tento gél je vytvorený z vody, preto nemá žiadne kalórie. Vzniknutý gél z Chia semienok vyvolá pocit sýtosti. To znamená, že vaše telo si myslí, že je nasýtené bez toho, aby ste mu pridávali kalórie. 

Semienka sa konzumujú vcelku, v šalátoch, jogurte alebo sa pridávajú do pečiva. Veľmi vhodné sú aj ako prísada do miešaných nápojov. V akejkoľvek tekutine značne zväčšujú svoj objem.

Doporučený denný príjem je najviac 15g, čo je cca 5 čajových lyžičiek

Chia semienka sú 100% bezlepkové

Zloženie: semená šalvie hispánskej

Výrobca neuvádza žiadne alergény. Alergikom však odporúčame pri prvom užití zvýšenú opatrnosť!

Hmotnosť obsahu: 200 g

Návod na prípravu/užívanie, dátum výroby/spotreby a šarža sú uvedené na obale výrobku.

Vyrobila firma Valdemar Grešík - Natura s.r.o. v Českej republike.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma Valdemar Grešík - Natura vznikla v roku 1990 a dnes patrí medzi popredných českých výrobcov bylinných čajov, ovocných čajov, korenia, kvapiek, mastí, kúpeľov z liečivých bylin, potravinových doplnkov, džemov, muštov, a liehovín... Okrem toho distribuuje široký sortiment domácích aj zahraničných výrobkov so zameraním na čaje, čajové príslušenstvo, preparáty z bylín a ďalší sortiment určený pre lekárne a bylinkárstvo.

Späť do obchodu