Šamanovo tělo Arnold Mindell

V jadre našich každodenných problémov spočíva snové telo – naša najpodivnejšia skúsenosť, ktorú obvykle prežívame až tesne pred smrťou alebo počas okultných či šamanských rituálov.

 

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 902219
€14,76 / ks €13,42 bez DPH
Kategória: Šamani, druidi a čary
Položka bola vypredaná…

Názov: Šamanovo tělo

Podtitul: Šamanská cvičení pro zdraví

 

 #ShowMore#

Táto nová, vzrušujúca a mýtická stránka života dáva možnosť až neuveriteľnej kontroly nad vlastným telom a umožňuje hlbší pohľad do povahy sveta.

Táto kniha vás naučí, ako „žiť svoje snové telo“ spoločne s ostatnými a premeniť tak všednú skutočnosť vo zvláštny svet, v ktorom ožíva intenzívne vnímanie a v ňom sa skrývajú odpovede na tie najhlbšie otázky života.

Vychádza z osobných skúseností autora s domorodými liečiteľmi aj duchovnými učiteľmi niekoľkých kontinentov a súčasne z vlastnej psychoterapeutickej praxe. Uvedené metódy sú založené na citlivej kombinácii modernej psychológie a starobylých šamanských praktík. Prvá časť je venovaná praktickým postupom práce so snovým telom. Skúma vzájomnú spojitosť medzi snívaním a telesnými príznakmi, z ktorého sa rodí tzv. druhá pozornosť, s ktorej pomocou je možné vystúpiť z bežného tela a vstúpiť do snového.

V ďalšej fáze sa vyučuje umenie načúvať svojmu prostrediu. K tomu sa človek kvalifikuje schopnosťou vciťovať sa do symbolických rolí lovca, bojovníka a spojenca, čo vrcholí v dvojníkovi. Potom môžete nastúpiť na cestu srdca, samotnej podstaty šamanského učenia, ktorá ústí v čírej múdrosti. V druhej časti sa môžete naučiť nachádzať realitu prežitkov snového tela vo svojom vonkajšom živote a podrobiť ich definitívnej skúške, tzv. chôdzi smrti. Celá kniha je sprevádzaná osobnými autorovými zážitkami s mnohými praktikami a zasvätencami najrôznejších tradícií, ktoré dokumentujú úplne jedinečnú silu týchto transformačných techník a zároveň posväcujú ich hlbokú múdrosť.

Jazyk: český

Autor: Arnold Mindell

Originálny názov: The shaman′s body

Preklad: Marek Procházka

Počet strán: 235

Väzba: mäkká

Rozmer: 146 x 205 mm

Hmotnosť: 330 g

Vydavateľstvo: Fontána, 1999

ISBN: 978-80-8617-919-3

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu