Cesty Dharmy Khenpo Karthar

Kniha ctihodného Khenpo Karthara je úvodom do tibetského buddhizmu tradície Kagjü. Pojednáva o troch cestách alebo „vozoch“ buddhistického učenia, hínajáne, mahájáne a vadžrajáne. Od svojho prvého vydania si Cesty dharmy nenápadne získali povesť jedného z najužitočnejších textov o základoch tibetského buddhizmu.

Khenpo Karthar vychádza z predpokladu, že čitateľ nemá praktickú skúsenosť s buddhizmom a nepozná buddhistickú terminológiu, a krok za krokom ho zoznamuje s buddhistickými spôsobmi práce s hlbokými emočnými vzorcami, úzkosťou a frustráciou, rovnako ako s rozvíjaním lásky a súcitu k cítiacim bytostiam a s hlbokými metódami vadžrajány. Stručne a výstižne vysvetľuje štyri vznešené pravdy, prijatie útočiska a jednotlivé štádia buddhistickej cesty a dáva jasné pokyny k praktizovaniu meditácie šamatá („meditácia pokoja“). Za každou kapitolou nasleduje sekcia otázok a odpovedí, zahŕňajúcich najbežnejšie problémy praxe a priamočiare, jasné vysvetlenie.

Skladom (1 ks)
Kód: 901951
€16,12 / ks €14,65 bez DPH

Názov: Cesty Dharmy

Podtitul: Základy tibetského buddhismu

Jazyk: český

Autor: Khenpo Karthar

Originálny názov: Dharma paths

Preklad: Daiana Krhutová

Počet strán: 285

Väzba: mäkká

Rozmer: 148 x 210 mm

Hmotnosť: 366 g

Vydavateľstvo: Fontána, 2016

ISBN: 978-80-7336-849-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie