Postpříběh, příležitostné eseje a rekapitulace Egon Bondy

V prvom oddieli záverečného zväzku Bondyho filozofických textov sú sústredené eseje, ktoré boli napísané po "Příběhu o příběhu", teda v posledných rokoch autorovho života.

Ide hlavne o esej "Postpříběh (2004)," v ktorej je ďalej spracovaná väčšina tém obsiahnutých v predošlej práci aj v ďalších textoch v tomto oddieli: univerzum ako „proces“, ako „stála prítomnosť“, možnosť „kompenzácie utrpenia“, návrat k holistickej interpretácii univerza, konfrontácia na Západe stále málo známych taoistických a buddhistických koncepcií s najposlednejšími poznatkami astrofyziky, informatiky atď. Všetky štyri texty z prvého oddielu vychádzajú prvý krát.

Skladom (1 ks)
Kód: 901305
€14,78 / ks €13,44 bez DPH

Názov: Postpříběh, příležitostné eseje a rekapitulace  

Druhý oddiel tvorí paralipomena Bondyho filozofického diela, teda texty, ktoré z rôznych dôvodov autor nezaradil do predchádzajúcich zväzkov: prvé dva boli skôr vydané len samizdatovo a dve zvyšné eseje sú tu publikované úplne prvý krát. Text "Prozatímní bilance" autor častejšie spomína v "Příběhu o příběhu" ako „fatálnu esej“: jeho zverejnenie teda prispieva k pochopeniu širších súvislostí Bondyho filozofického diela z posledného obdobia.

#ShowMore#

Do tretieho oddielu boli zaradené Bondyho „filozofické rekapitulácie“, tj. popularizačné texty, v ktorých v rôznych obdobiach zhrnul svoje predchádzajúce filozofické úvahy. Z týchto textov boli skôr vydané "Knížka o tom, jak se mi filosofovalo (samizdatově)" a "Kritika nesubstančního modelu (samizdatově i tiskem)".

Anglicky písaná esej "Why I Am Still a Marxist: The Question of Ontology", ktorá tvorí štvrtý oddiel zväzku, vznikla na základe Bondyho spolupráce s prof. Benjaminom B. Pagom (Quinnipiac University, Connecticut), sa dá čítať ako svojho druhu popularizačné resumé autorovej filozofie. Táto esej nemá žiadnu českú predlohu a bola skôr vydaná tlačou len v USA.

Jazyk: český

Autor: Egon Bondy

Počet strán: 320

Väzba: pevná

Rozmer: 135 x 198 mm

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2013

ISBN: 978-80-86685-78-6

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu