Ekonomika života a smrti David Stuckler a Sanjay Basu

Oxfordský vedec David Stuckler a epidemiológ Sanjay Basu zo Stanfordu sú odborníkmi na problematiku verejného zdravia. V Ekonomike života a smrti zhromaždili historické aj súčasné údaje pochádzajúce z celého sveta – ich výskumná cesta začína v Spojených štátoch tridsiatych rokov minulého storočia a končí v Grécku a Španielsku dnešných dní – aby ukázali, do akej hĺbky ovplyvňuje politika ľudské zdravie, ako zásadne môžu politicko-ekonomické opatrenia realizované v obdobiach finančných kríz ovplyvniť život každého z nás.

Politici donekonečna hovoria o hospodárskych aj sociálnych dopadoch súčasnej finančnej krízy, pritom však väčšina z nich stále prehliada ich katastrofálne účinky na ľudské zdravie. V skutočnosti neblahé efekty kríz veľakrát ešte zhoršujú prijímanie tvrdých úsporných opatrení a obmedzujú kľúčové sociálne programy v dobe, kedy ich ľudia najviac potrebujú.

Skladom (1 ks)
Kód: 901408
€20,71 / ks €18,83 bez DPH

Názov: Ekonomika života a smrti

Podtitul: Proč úsporná opatření zabíjí

Jazyk: český

Autor: David Stuckler a Sanjay Basu

Preklad: Juraj Barbarič

Počet strán: 328

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 205 mm

Hmotnosť: 461 g

Vydavateľstvo: Emitos, 2014

ISBN: 978-80-8717-140-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie