Lovec rostlin na cestách Zdeněk Ježek

Zábavné i napínavé rozprávanie z dobrodružných ciest botanika do Latinskej Ameriky a juhovýchodnej Ázie.

Ing. Zdeněk Ježek vyštudoval fytotechniku a genetiku rastlín v Brne. Jeho záujem sa rýchlo sústredil na epifytné rastliny, predovšetkým vstavačovité, broméliovité a áronovité, ďalej na rastliny mäsožravé, sukulenty a cykasy.

Z tohto pre Európana exoticky znejúceho výpočtu vyplýva aj ďalšia jeho záľuba: cestovanie po tropických a subtropických oblastiach sveta. Opakovane navštívil viac ako 50 krajín Strednej a Južnej Ameriky a Juhovýchodnej Ázie. Je autorom niekoľkých populárno náučných kníh a stoviek článkov a prednášok.

 

Skladom (1 ks)
Kód: 902364
Značka: Granit
€3,59 / ks €3,26 bez DPH

Názov: Lovec rostlin na cestách

V knihe "Lovec rostlin na cestách" dáva nahliadnuť do kúzelného sveta zbytkov nedotknutej prírody, zdoláva vulkány, brodí sa bahnom džungle, stráca sa v neprehľadnej savane. A všade so zaujatím prenosným na čitateľa pátra po vzácnych rastlinách, navštevuje aj miesta turisticky atraktívne, nie však s cestovnými kanceláriami, ale sám, s batohom a fotografickým vybavením, odkázaný je na vlastné fyzické, orientačné a komunikačné schopnosti. V extrémnych podmienkach aj pri stretnutiach s miestnymi obyvateľmi zažíva často neuveriteľné historky, ktoré rozpráva s láskavým humorom a jemným nadhľadom. 

#ShowMore#

Jazyk: český

Autor: Zdeněk Ježek

Počet strán: 136

Väzba: pevná

Rozmer: 140 x 200 mm

Hmotnosť: 316 g

Vydavateľstvo: Granit, 2004

ISBN: 80-7296-037-7

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nakladateľstvo Granit 

 

Späť do obchodu