Sluneční astrologie František Kruml

Kniha sa zaoberá slnečnou astrológiou, obľúbenou formou ľudového veštenia, ktorá je známa tiež ako "astrológia slnečných znamení". Ide o zjednodušenú formu tradičnej západoeuropskej astrológie.

Táto jednoduchá veštecká metóda obvykle určuje všetko podľa slnečného znamenia, ktoré predstavuje základnú hodnotu klasickej planetárnej astrológie.

 

Skladom (1 ks)
Kód: 900903
€9,40 / ks €8,55 bez DPH

Názov: Sluneční astrologie

Jazyk: český

#ShowMore#

Pracuje však aj s ďalšími astrologickými pojmami, napr. s astrologickými planétami, ktoré jednotlivým znameniam vládnu, a tiež s tzv. domami, ktoré sú so znameniami a planétami tradične spájané. Kniha popisuje vzťahy týchto základných hodnôt a ich významy. Dotýka sa vzniku a vývoja astrológie, náuky, ktorej korene siahajú až do starej Mezopotámie.

Pripomína stotožnenie hviezd s bohmi, na ktorom bola založená viera staroveku v moc hviezd nad ľudskými osudmi. Vysvetľuje,čo je to zverokruh, kedy a ako vznikol, a čo predstavujú jeho znamenia. Zmieňuje sa tiež o probléme tzv. precesii, v ktorej dôsledku sa dnes znamenia nekryjú s rovnomennými súhvezdiami, čo má podľa skeptikov spochybňovať naše slnečné znamenie.

Autor: František Kruml

Počet strán: 198

Väzba: pevná

Rozmer: 110 x 150 mm

Hmotnosť: 184 g

Vydavateľstvo: Volvox Globator, 2012

ISBN: 978-80-7207-855-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu