Učit se žít s dětmi Rebeca Wildová

Výchova detí začína u dospelých. Miesto toho, aby sme sa snažili deti prispôsobiť našim požiadavkám, mali by sme sa pokúsiť vnímať svet z perspektívy detí a vytvoriť im prostredie, ktoré zodpovedá ich vývojovým potrebám.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 900906
€11,28 / ks €10,25 bez DPH
Kategória: Deti, výchova a rodina
Položka bola vypredaná…

Názov: Učit se žít s dětmi  

Podtitul: Bytím k výchově

Dokiaľ totiž nebudeme mať jasno v tom, aké sú prirodzené potreby detí, a nebudeme sa k sebe chovať s rešpektom, môže každá situácia bežného dňa viesť ku konfliktu. Aj napriek všetkému materiálnemu blahobytu sa stáva z výchovy našich detí skutočný problém. Hovorí sa o „núdzovom“ alebo „katastrofálnom stave výchovy“, o rastúcej agresivite medzi deťmi aj mladistvými. Nespočíva snáď problém v tom, že neberieme dostatočný ohľad na to, aké deti vlastne sú? V tom, že ich miesto toho chceme formovať tak, aby zodpovedali našim potrebám, našej predstave o čase, nášmu životnému tempu, našim vzdelávacím ideálom? Následky sú známe: napätie, agresivita, úteky, nedostatok koncentrácie, hyperaktivita.

#ShowMore#

Rebeca Wildová kladie otázku, čím to je, že sa mnohí inteligentní dospelí aj napriek ideálnym podmienkam cítia pri výchove neistí. A ponúka odpoveď: „Práve citliví ľudia viac či menej tušia, že zachádzanie s deťmi patrí ku kritickým otázkam ich života. Stojíme na križovatke a musíme sa rozhodnúť, či budeme dieťa systematicky viesť k obrazu svojmu, k nášmu mysleniu a cíteniu a k spôsobu, akým jednáme s vecami a ľuďmi, alebo či sa necháme spoločným súžitím s dieťaťom ovplyvniť tak, ako by sme sami stáli znovu na začiatku.“

Jazyk: český

Autor: Rebeca Wildová

Originálny názov: Mit Kindern leben lernen, Sein zum Erziehen

Preklad: Šárka Dubská

Počet strán: 186

Väzba: mäkká

Rozmer: 130 x 199 mm

Hmotnosť: 223 g

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2012

ISBN: 978-80-7436-029-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu