Zachraň svůj život Miloš Pešek a Petr Novotný

Autori považujú chorobu nielen za jav biologický, ale aj za nepriaznivý dôsledok sociálny, ktorý vystáva z neprimeranej konfrontácie s vonkajškom. Terapiu ťažkých a nebezpečných chorôb organizujú práve preto v súvislostiach, ktoré nemajú v Českej republike obdobu. Priamo v klinickej praxi praktikujú u tých istých chorých dve rozličné diagnózy a dva druhy terapie. Na jednej strane prebieha klasická diagnostika a terapia v poňatí profesora medicíny, onkológa a prednostu kliniky. Klinický psychológ na druhej strane odhaľuje sociálne, sebarealizačné a vzťahové problémy pacientov, a zasahuje aj psychoterapeuticky.

Obaja špecialisti dochádzajú k prekvapujúcemu záveru: Existencia nebezpečných chorôb súvisí významne s predchádzajúcimi silnými či dlhotrvajúcimi stresmi, ktorých si chorí väčšinou nie sú vedomí. Spoľahlivejší únik z choroby sa potom odvíja nielen z aktívneho prístupu pacienta ku klasickej liečbe, ale aj z jeho sociálnych, vzťahových a emočných korekcií. Strhujúca publikácia o psychosomatickej medicíne obsahuje príbehy závažne chorých, návody k samostatným liečebným aktivitám aj svedectvám pacientov, ktorí si svojou aktivitou zachránili život. Zdravým, chorým aj lekárom ponúka početné informácie z doposiaľ nevyužívaných terapeutických ciest.

Skladom (1 ks)
Kód: 901048
€13,02 / ks €11,84 bez DPH

Názov: Zachraň svůj život 

Podtitul: Principy nemocí a uzdravování

Jazyk: český

Autor: Miloš Pešek a Petr Novotný

Počet strán: 256

Väzba: pevná

Rozmer: 145 x 205 mm

Hmotnosť: 477 g

Vydavateľstvo: Dialog, 2013

ISBN: 978-80-7424-056-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie