CHIA semínka Brigitte Hamannová

Už pred 3 500 rokmi využívali Mayovia, Aztékovia a Inkovia chia semienka ako zdroj energie, aj ako prostriedok k uzdravovaniu a omladzovaniu. Bývali najcennejšou obetou prinášanou tamojším božstvám. V dnešnej dobe sa chia semienka považujú za superpotravinu, pretože vedľa výživovej funkcie plnia i úlohu spoľahlivého prostriedku chrániaceho pred chorobami a prispievajúceho k uzdravovaniu, kráse a omladzovaniu, čo dosvedčujú svetoznáme osobnosti ako napríklad Gwyneth Paltrow, Oprah Winfrey alebo Orlando Bloom.

Je v nich obsiahnuté o 70 % viac proteínov než v sóji, o 25 % viac vlákniny než v ľanovom semiačku, o 30 % viac antioxidantov než v čučoriedkach, dostatok organizmom ľahko zúžitkovateľného vápnika, a naviac vzácne mastné kyseliny omega-3 a omega-6,  aj vitamíny radu B. 

 

Skladom (1 ks)
Kód: 901873
€9,86 / ks €8,96 bez DPH

Chia semienka udržujú hladkú a sviežu pleť, podporujú rast a lesk vlasov. Z nich pripravené jedlá a nápoje sú mocným energetickým zdrojom, súčasne však napomáhajú k redukcii váhy a dosiahnutí štíhlosti. Skúsená autorka nezabudla čitateľov zoznámiť s receptami na prípravu polievok, pokrmov, sladkostí, šalátov a nápojov, ktoré okrem už uvedených kladov naviac ešte zmierňujú problémy napríklad so štítnou žľazou, obehovým ústrojenstvom či pálením žáhy.

Názov: CHIA semínka 

Podtitul: Zdraví, energie, omlazení a chuť do života

Jazyk: český

Autor: Brigitte Hamannová

Originálny názov: Chia Samen

Preklad: Doris Hrušová

Počet strán: 128

Väzba: pevná

Rozmer: 211 x 152 x 15 mm

Vydavateľstvo: Dialog, 2016

ISBN: 978-80-7424-095-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: