Srdce meditace Dalajlama

Jeho Svätosť dalajlama odkrýva skryté tajomstvá pokročilého meditačného cvičenia Dzogchen za použitia vizionárskej básne svätca z 19. storočia Patrula Rinpočhe, autora buddhistického klasického diela „Slova mého dokonalého učitele“. Múdrosť a súcit sú základnými piliermi buddhistickej meditácie.


Dalajlama obratne dokazuje priamu úmernosť medzi cvičením mysle v súcite s ostatnými bytosťami – a v skutočnosti je jeho predpokladom – a samotným vrcholom buddhistickej meditácie. Predstavuje svoje pochopenie, veľakrát potvrdené v priebehu tisícročí, že pestovanie ako súcitu, tak aj múdrosti je úplne zásadné pre pokrok v meditácii, a zachádza do veľkej hĺbky, ako sa to dá dosiahnuť.

Skladom (1 ks)
Kód: 902101
€10,98 / ks €9,98 bez DPH


Poznajte, kým skutočne ste. Kniha je zrozumiteľná i pre začiatočníkov, napriek tomu však jej autor vedie čitateľov do veľmi jemných detailov toho, ako rozpoznať najvnútornejšie povedomie – kým skutočne sme – a ako udržovať kontakt s týmto vedomím a vyslobodiť sa z nekonečného prúdu našich myšlienok, aby sa toto uvedomenie, vždy prítomné, stalo trvale viditeľným.

K plnému rozvoji duchovných kvalít, ako je láska, súcit a altruizmus, je potrebná meditácia. Naša myseľ je teraz príliš rozptýlená, a jej energia je preto obmedzená. Keď ju usmerníme, stane sa z nej mocný nástrojn- rovnko ako z vody.

Ak ste schopní efektívne praktikovať tento typ pohľadu, meditácie a konania, máte šancu dosiahnuť buddhovstvo už v tomto živote, nebude to ťažké

Názov: Srdce meditace  

Podtitul: Objevování nejniternějšího vědomí

Jazyk: český

Autor: Dalajlama

Originálny názov: The Heart of Meditation: Discovering Innermost Awareness

Preklad: Mgr. Julie Tesla

Počet strán: 152

Väzba: pevná

Rozmer: 130 x 201 mm

Hmotnosť: 270 g

Vydavateľstvo: Anag, 2017

ISBN: 978-80-7554-082-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: