Přežít svou smrt Elisabeth Kübler-Rossová

Švajčiarka Elisabeth Kübler-Rossová žila v USA a stala sa najznámejšou lekárkou 20. storočia. Zaoberala sa moderným výskumom umierania, návratmi z klinickej smrti a tromi fázami transformácie psychiky pre takzvanú posmrtnú existenciu. Keď tento prechod absolvujete, budete príjemne prekvapení, hovorievala pri svojich prednáškach. Sformulovala aj päť fáz postoja k umieraniu, ktorými prechádzajú chorí po oznámení beznádejnej diagnózy podľa poznatkov súčasnej medicíny a vedy všeobecne.

Za výskumnú a terapeutickú prácu jej bolo prestížnymi univerzitami udelených dvadsať čestných doktorátov a časopis TIME ju zaradil medzi stovku najvýznamnejších vedcov a mysliteľov 20. storočia. V tejto knihe odpovedá na pálčivé otázky týkajúce sa nevyliečiteľných chorôb a umierania.
Podáva návody k zachádzaniu s umierajúcimi dospelými aj deťmi vrátane splnenia ich posledných prianí a takzvaného zmierenia sa so svetom.

S lekárskou praxou začínala vo vlasti, ale až po presídlení do Ameriky sa stala svetoznámou, a to aj vďaka charitatívnym skutkom. Vo svojom dome poskytovala azyl umierajúcim deťom a pacientom s AIDS bez ohľadu na farbu ich pleti, čím svojich susedov vydesila natoľko, že jej obydlie ľahlo popolom…

Skladom (1 ks)
Kód: 901156
€10,32 / ks €9,38 bez DPH

Názov: Přežít svou smrt  

Jazyk: český

Autor: Elisabeth Kübler-Rossová

Originálny názov: Lebe jetzt und über den Tod hinaus

Preklad: JIří Vodvárko

Počet strán: 112

Väzba: pevná

Rozmer: 145 x 203 mm

Hmotnosť: 240 g

Vydavateľstvo: Dialog, 2013

ISBN: 978-80-7424-058-4

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: