Cesta poradního kruhu Jack Zimmerman & Virginia Coyleová

COUNCIL čiže PORADNÝ KRUH (niekedy tiež kruh otvorenej komunikácie, rada, zhromaždenie rady) je metóda komunikácie zameraná na srdce. Keď usedáme do poradného kruhu, tak vstupujeme do autentického priestoru zdieľaných pravdivých príbehov. Hovoríme z hĺbky srdca, počúvame srdcom a spontánne vyjadrujeme podstatu príbehu. Nehodnotíme, neočakávame, sme plne prítomní a vzájomne prepojení bezpečím tradičného kruhu. Stretávame sa ako naši predkovia pri ohni, poznávame svojich priateľov a nachádzame sami seba. Zase sa normálne bavíme, bez hier a bez masiek, ako naozajstní ľudia.

Kniha prináša komplexný prehľad základných aspektov tradičnej metódy komunikácie nazývanej poradný kruh (angl. council). Autori nás sprevádzajú praxou poradného kruhu v rôznych cieľových skupinách a odkrývajú jeho význam pre rôzne oblasti života podľa tradície kalifornskej Ojai Foundation. Text približuje históriu a kontext vzniku, zoznamuje nás so základnými princípmi a predstavuje hlavné formy poradných kruhov vo vzťahu k rôznym témam a spôsobom jeho využitia.

Zaoberá sa tiež ľuďmi, ktorí poradné kruhy vedú, udržujú ich tradíciu a ďalej ju rozširujú. Zvláštne kapitoly sú venované používaniu poradného kruhu a jeho prínosu v práci s deťmi a mládežou, v rodinnom prostredí, v partnerskom vzťahu, v školských skupinách, v komunitách a vo firemnom prostredí. Kniha ukazuje, ako nás môže táto prastará jednoduchá technika vrátiť ku koreňom ľudskej komunikácie a vniesť nové svetlo do súčasných tém našich životov.

Skladom (1 ks)
Kód: 901872
€20,61 / ks €18,74 bez DPH

Názov: Cesta poradního kruhu  

Podtitul: Umění otevřené komunikace

Jazyk: český

Autor: Jack Zimmerman & Virginia Coyleová

Originálny názov: The Way of Council

Preklad: Saša Neuman

Počet strán: 380

Väzba: pevná

Rozmer: 140 x 210 mm

Hmotnosť: 512 g

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2016

ISBN: 978-80-7436-061-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: