Princ Siddhártha John Landaw a Janet Brooke

Príbeh indického princa Siddhártha o tom, ako dosiahol prebudenie svojej mysle, a stal sa tak Buddhom, Prebudeným. Je to univerzálny príbeh o pokoji duše, odvahe a láske, inšpirácia pre deti všetkých kultúr a každého veku.

Princ Siddhártha bol veľmi zvláštne dieťa. Už pred jeho narodením mudrci z tamojšieho kráľovstva predpovedali, že z neho jedného dňa bude veľký muž a že z jeho veľkosti bude mať prospech celý svet. 

Ako mladík bol princ pohľadný, hĺbavý a jeho inteligencia všetkých udivovala – už po niekoľkých lekciách jeho učitelia informovali kráľa, že neexistuje nič, čo by ho ešte mohli naučiť!
 
Ďaleko pozoruhodnejšia než princova inteligencia ale bola jeho jemná a láskyplná povaha. Hovoril láskavo s každým, s kým sa stretol, a preukazoval súcit aj s ich sebamenším utrpením. Dokonca ani divoké zvieratá v lese sa ho nebáli a neutekali, keď sa priblížil.

Vyrastal v dokonalom prepychu a kráľ urobil všetko možné, aby ho uchránil od pohľadu na utrpenie sveta. Napriek tomu Siddhártha ako mladý muž na vlastné oči uvidel chorobu, starobu a smrť a táto skúsenosť pre neho bola zničujúca. Postupne ale prichádzal na to, čo bolo jeho osudom. Vzdal sa výhod a prepychu života kráľovského princa a navždy opustil svoj domov. Vydal sa na púť za hľadaním pravdy, túžil objaviť spôsob, ako ukončiť všetko utrpenie a ako pomôcť ostatným, aby ho objavili tiež.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 900486
€8,79 –10 % €7,91 / ks €7,19 bez DPH
Kategória: Povesti a rozprávky
Položka bola vypredaná…
900486 Princ Siddhartha
Zľava
€8,79 –10 %

Názov: Princ Siddhártha

Podtitul: Příběh Buddhy

Jazyk: český

Autor: John Landaw a Janet Brooke

Originálny názov: Prince Siddhartha, The Story of Buddha 

Počet strán: 96

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 210 mm

Hmotnosť: 440 g

Vydavateľstvo: DharmaGaia, 2011

ISBN: 978-80-7436-021-3

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: