Vědomý rodič Shefali Tsabary, PhD

Nadišiel čas, aby sa rodičovstvo stalo tým, čím odjakživa malo byť - prístupom, ktorý sa zameriava na prvom mieste na rodičov. Dr. Shefali Tsabary vám v tejto knihe podrobne vysvetlí, že zo svojich detí môžete vychovať vedomých dospelých len vtedy, keď najskôr vychováte sami seba a rozviniete svoje vedomie.

Prichádza s novým poňatím vzťahu medzi rodičom a dieťaťom, ktorý sa na rozdiel od tradičného jednostranného prístupu, ktorý sa domnieva, že rodič vie všetko najlepšie, zameriava na vzájomný obojstranný vzťah medzi rodičom a dieťaťom, v ktorom sa rodič učí spoločne s dieťaťom. Tento priekopnícky výchovný štýl si uvedomuje potenciál dieťaťa vyvolať vo svojich rodičoch hlbokú transformáciu a vydať sa na cestu svojej duše.

Deti tak neprijímajú len „psychologické a duchovné dedičstvo“ od svojich rodičov, ale zároveň rodičom pomáhajú pri ich vlastnom duchovnom rozvoji. Akonáhle sa rodičia začnú učiť spoločne so svojimi deťmi, nekonečné boje o moc, kontrolu a nadvládu medzi nimi sa stanú minulosťou. Namiesto toho sa rodičia na svojej ceste rodičovstva budú zameriavať na vzájomné spojenie, blízkosť a duchovné partnerstvo so svojimi deťmi.

Nakoľko rodičia nevedomky predávajú svojim deťom zdedenú psychickú bolesť a emočnú povrchnosť, bývajú tradičné knihy plné rôznych múdrych rád a techník, ako získať nad svojimi deťmi kontrolu a rýchlo napraviť akúkoľvek dysfunkciu. Podľa vedomého prístupu k rodičovstvu dr. Tsabary však deti slúžia ako zrkadlo zabudnutého ja svojich rodičov. Akonáhle rodič nájde cestu späť k svojej vnútornej podstate, naviaže hlboké spojenie so svojimi deťmi. Rodičia a deti potom v sebe prebudí schopnosť spolu plne byť v prítomnosti.

Skladom (1 ks)
Kód: 902217
€17,19 / ks €15,63 bez DPH

Názov: Vědomý rodič

Podtitul: Jak transformovat sebe sama a podporovat své děti

Jazyk: český

Autor: Shefali Tsabary, PhD

Originálny názov: The conscious parent

Preklad: Lucie Těšnovská

Počet strán: 366

Väzba: mäkká

Rozmer: 140 x 200 mm

Hmotnosť: 463 g

Vydavateľstvo: Fontána, 2018

ISBN: 978-80-7336-926-2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: