Muž, žena a dítě ve světle duchovní vědy Rudolf Steiner

V trojici muž, žena a dieťa sa nám v určitých súvislostiach objavuje celé ľudstvo. V dieťati je toho veľa zdedeného po mužovi a žene a zasahuje sem otázka dedičnosti, ktorá do určitej miery vlastne obsahuje aj záhadu osudu. Rudolf Steiner na základe duchovných poznatkov vysvetľuje, ako a vlastne kedy vzniká cit lásky dieťaťa k rodičom a láska rodičov k deťom a objasňuje hru dieťaťa ako výraz jeho budúceho vzťahu k životu. Čitateľ sa v knihe dozvie, prečo je u dieťaťa významná doba od siedmeho do štrnásteho roku.

Kniha ďalej obsahuje dôležité poznatky ohľadne pohlavia človeka v týchto oblastiach vzťahu medzi mužom a ženou: Vzťah človeka k pohlaviu ženy a muža v dobe bdenia a spánku..podstata rozdielu pohlavia a jeho hlbší protiklad v duchovnom svete..vývoj prírodných ríš a vznik fyzickej lásky..v čom je človek v ženskom a mužskom pohlaví bytosťou nebeskou a pozemskou a kedy sa rozhoduje, aké pohlavie bude mať ľudská bytosť..aký je vzťah duchovného a telesného zárodku človeka.

Rudolf Steiner okrem iného odhaľuje pravé poznanie duše zvieraťa a jej vzťah k duši človeka. Na podivuhodných schopnostiach nižších zvierat, hlavne včiel, odhaľuje súvislosti duše zvierat a inteligencie. Na základe príbuzných rysov v zvieracej a ľudskej duši odhaľuje priepasť medzi človekom a zvieraťom. Čitateľ sa v knihe dozvie, aký je vzťah sociálnych a antisociálnych impulzov a lásky a aké je správne a nesprávne poňatie lásky. Knihu je možné doporučiť každému, komu záleží na vzťahu v rodine a vôbec medzi ľuďmi navzájom.

Skladom (1 ks)
Kód: 901682
€8,01 / ks €7,28 bez DPH

Názov: Muž, žena a dítě ve světle duchovní vědy  

Jazyk: český

Autor: Rudolf Steiner

Preklad: Hana Jankovská

Počet strán: 128

Väzba: mäkká

Rozmer: 122 x 203 mm

Hmotnosť: 175 g

Vydavateľstvo: Fabula, 2015

ISBN: 978-80-87635-33-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: