KAMENY KRVE A VÍRY Pavel Kroupa

 
  • 1 z 2
 

Kniha sa zamýšľa nad niektorými problémami a záhadami neolitických svätýň Bretónska, Malty a Slovenska. Vychádza z konkrétnych lokálnych výsledkov archeologického výskumu a snaží sa ich posudzovať z pohľadu nezaujatého amatérskeho pozorovateľa.

Záhady doby kamennej, spojené s temnými kultami a prvými neucelenými náboženskými predstavami, si zasluhujú náležitú pozornosť. Ich rozlúštenie sa môže stať kľúčom pre pravdivé poznanie duchovného vývoja človeka.

Snaha o vyriešenie sporných momentov prehistórie nemusí byť vždy v súlade s názormi súčasnej vedy. Môže byť ale inšpiráciou k ďalšiemu pokroku v znalostiach našej dávnej minulosti.

 

Dostupnosť Skladom (2 ks)
Cena €12,35 / ks bez DPH
€13,59 / ks    
Kód tovaru 900589
Kategória Knihy o kameňoch
 

Megalitická kultúra prehistorickej Európy je často spomínanou a doposiaľ nie úplne docenenou súčasťou obdobia neolitu. Odborné pracoviská venujú pozornosť čitateľnejším a z vedeckého hľadiska preukázateľnejším symptómom praveku.

Kamenné objekty extrémnych rozmerov a kamenné svätyne sú odbornou verejnosťou chápané skôr ako kuriózne artefakty. Zaoberať sa týmto problémom s rešpektovaním všetkých kritérií vedy predstavuje úskalie nedostatku exaktných preukázateľných poznatkov a tím i riziko odborného prepadu...

Názov: Kameny krve a víry

Jazyk: český

Autor: Pavel Kroupa

Originálny názov: Kameny krve a víry

Počet strán: 224

Väzba: mäkká

Rozmer: 145 x 18 x 210 mm

Hmotnosť: 426 g

Vydavateľstvo: Karpana, 2010

ISBN: 978-80-903952-7-5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Používame COOKIES, ktoré nám umožňujú poskytovať pre vás lepšie služby.