700 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídiel a pevností Ján Lacika

Slovensko je krajina s rozmanitou a pestrou históriou, ktorá zanechala nezmazateľné stopy v podobe množstva pamätihodností. Okrem cirkevných pamiatok tu nachádzame hodnotný súbor 700 historických stavieb, ktoré možno označiť ako panské sídla alebo pevnosti. Sú medzi nimi hrady, zámky, kaštiele, kúrie, hradiská, pevnosti, mestské šľachtické a patricijské paláce, mestské hradby, bašty a brány, opevnené kostoly a kláštory.

Obdivuhodné sú architektonické skvosty zachované v celistvej podobe, starobylé stavby, ktorým po úspešnej rekonštrukcii vrátili svoju niekdajšiu krásu, ale aj romantické ruiny, ešte len čakajúce na obnovu. Každú z vybratých pamiatok dokumentuje aspoň jedna fotografia a stručný text. Necelá päťdesiatka stavieb, ktoré považujeme za najhodnotnejšie a turisticky najatraktívnejšie, dostala viac priestoru na dvojstrane s viacerými fotografiami.

Berte túto knihu ako pozvánku na objavovanie mnohotvárneho Slovenska, ako prvý krok k bližšiemu poznaniu jeho najcennejších kultúrnych a historických klenotov.

Skladom (1 ks)
Kód: 900838
€29,90 / ks €27,18 bez DPH

Názov: 700 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídiel a pevností

Jazyk: slovenský

Autor: Ján Lacika

Počet strán: 320

Väzba: pevná

Rozmer: 227 x 306 mm

Hmotnosť: 1680 g

Vydavateľstvo: Ikar, 2010

ISBN: 978-80-551-2197-0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: