Vůně pro duši Igor V. Sakov

Kniha sa venuje jednej z aktuálnych oblastí regeneračnej medicíny, balneológii a fyzioterapii - aromaterapii a jej súčasťou aromapsychológii. Autor vysvetľuje zásady použitia aromaterapie v psychologickej a psychoterapeutickej praxi. Zaoberá sa základnými aspektami metódy aromapsychológie - mechanizmami pôsobenia, spôsobmi užitia, psychologickým pôsobením éterických olejov a aromadiagnostikou.

Kniha obsahuje zoznam 55 najčastejšie používaných éterických olejov, ktoré autor hodnotí z hľadiska ich pôsobenia na nervový a psychický stav klienta, tzn., ako pôsobí na stimuláciu, relaxáciu a adaptáciu. K jednotlivým éterickým olejom priradil konkrétne problémy, ktoré sa týmito olejmi dajú korigovať. 

Na konci knihy je uvedený zoznam najčastejších problémov, napr. nespavosť, úzkosti, strach, poruchy pozornosti, nervozita, stres, depresívne nálady, anorexia, hystéria, bolesti hlavy atď., s príkladmi receptúr a okruhom ďalších vhodných éterických olejov. Tieto informácie môžu byť zaujímavé pre aromaterapeutov, psychoterapeutov, študentov, frekventantov odborných kurzov pri zvyšovaní kvalifikácie, vedeckých pracovníkov a pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o psychológiu, psychoterapiu a éterické oleje.

Skladom (1 ks)
Kód: 900134
€11,76 / ks €10,69 bez DPH

Názov: Vůně pro duši

Podtitul: Úvod do AromaPsychologie

Jazyk: český

Autor: Igor V. Sakov

Originálny názov: Aromapsichologija

Preklad: Eva Klimentová

Počet strán: 178

Väzba: pevná

Rozmer: 147 x 207 mm

Hmotnosť: 243 g

Vydavateľstvo: One Woman Press, 2010

ISBN: 978-80-8635-651-8

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: