Meditační techniky Daniel Odier

Ezoterické techniky určené k hľadaniu božstva obvykle zostávajú svetu utajené – prechovávané v kláštoroch len pre tých najasketickejších praktizujúcich. Teraz Daniel Odier potom, čo sa sám ponoril do života a duchovných praktík buddhistických a taoistických kláštorov na rôznych miestach Indie, Nepálu, Srí Lanky, Thajska a Japonska, odhaľuje učenie predávané mudrcmi, ktorí sú živým prejavom svojich tradícií.

Odier nahliada za doktrínu, dogmu a filozofické pojednanie, ktoré spomínajú priame zážitky z praxe, a predkladá tu cestu k jadru náboženského zážitku, ako je možné ho objaviť prostredníctvom meditácie. Začína s jednoduchými a základnými krokmi nevyhnutnými pre prípravu na meditáciu a sprevádza čitateľa špecifikami mentálnych cvičení a vizualizácií, ktoré buddhistickí a taoistickí majstri používajú po celé veky. Oddať sa meditácii v tomto zmysle, ako ju chápu buddhisti a taoisti, znamená pochopiť, že každé vlákno našej bytosti je spojené so všetkým existujúcim.

Kniha "Meditační techniky buddhistických a taoistických mistrů" je cenným sprievodcom pre všetkých, ktorí sú na ceste k poznaniu.

Skladom (1 ks)
Kód: 901810
€13,28 / ks €12,07 bez DPH

Názov: Meditační techniky  

Podtitul: Buddhistických a taoistických mistrů

Jazyk: český

Autor: Daniel Odier

Originálny názov: Meditation Techniques of Buddhist and Taoist Masters

Preklad: Lenka Adamcová

Počet strán: 209

Väzba: mäkká

Rozmer: 148 x 210 mm

Hmotnosť: 299 g

Vydavateľstvo: Maitrea, 2016

ISBN: 978-80-7500-196-2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: