Faustův deník Josef Veselý

Táto kniha je autorovým pokusom o literárne spracovanie faustovskej témy. Domnieva sa totiž, že každý hermetik by sa s touto veľkou témou mal nejakým spôsobom vyrovnať. Forma drámy, do ktorej svoje myšlienky obliekol, je jeho hold Johannovi Wolfgangovi Goethovi a Christopherovi Marlowovi, ale aj anonymným autorom ľudových bábkových hier, a v neposlednom rade Janovi Švankmajerovi, ktorí urobili to isté skôr než on.

Dej sa odohráva v Nemecku v rokoch 1517 až asi 1541. Autor čerpal hlavne z faustovskej legendy, ako ju podáva Spiessova Historie, a z autentických správ o Faustovom živote, ktoré zhromaždil predný nemecký znalec Faustovho života Günther Mahal. Autor je, pokiaľ je mu známe, jediným, kto literárne reflektoval Faustov pobyt a skon v Staufene, doložený dvoma na sebe nezávislými dobovými prameňmi.

V hre sa objavujú i ohlasy historicko - politických pomerov, v ktorých Faust žil (objavenie Ameriky, reformácia, sedliacka vojna), ktorých motívy boli inými autormi tiež väčšinou nespomínané. Pri písaní prihliadal i k rôznym faustovským žaltárom a ku svojim osobným magickým skúsenostiam. Dielo ako celok je samozrejme autorskou licenciou.

Skladom (2 ks)
Kód: 900584
€15,22 / ks €13,84 bez DPH

Názov: Faustův deník 

Jazyk: český

Autor: Josef Veselý

Počet strán: 86

Väzba: mäkká

Rozmer: 147 x 210 mm

Vydavateľstvo: Vodnář, 2008

ISBN: 978-80-86226-85-9

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie