V jednom společenství Karel Vrána

Čítanie o svätých tvorí od počiatku dejín kresťanstva dôležitú súčasť výchovy k živému spoločenstvu. Zástupy svedkov Kristových defilujú storočiami v najrôznejších usporiadaniach. Rozprávajú o nich kalendáre, súbory legiend, životy svätých Otcov aj liturgické čítania. Stavajú nám pred oči príbehy mužov aj žien, ktorí v nejednom prípade stáli na počiatku dejín rôznych národov, a učia nás vernosti, láske aj odhodlaniu pokračovať v rozvíjaní prvokresťanských tradícií.

Z tisícky týchto životných osudov vyberajú autori nášho súboru podľa kalendára na každý deň roku osobnosť svätca, spojenú s konkrétnym dátumom. Životopisné údaje týchto postáv nám naviac sprostredkujú aj pohľad do rôznych svetových kultúr a približujú nám tak aj mnohé biblické, historické aj ikonografické údaje, vypovedajúce o vývoji a povahe rôznych kultúrnych oblastí. Táto kniha preto poslúži aj širším okruhom čitateľov zaujímajúcich sa o vývoj duchovnej kultúry.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: 900677
€17,67 / ks €16,06 bez DPH
Kategória: Duchovná literatúra
Položka bola vypredaná…

Názov: V jednom společenství  

Podtitul: Životní příběhy světců

Jazyk: český

Autor: Karel Vrána

Počet strán: 552

Väzba: pevná

Rozmer: 165 x 240 mm

Hmotnosť: 1090 g

Vydavateľstvo: Vyšehrad, 2009

ISBN: 978-80-7021-990-4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie