Zraněné dětství Robin Karr-Morse a Meredith S. Wiley

V najranejšom období života je človek úplne odkázaný na svoje okolie – je najcitlivejší a najzraniteľnejší. Zďaleka nie pre všetkých je rané detstvo idylické, množstvo detí zažíva chronický strach, stres a traumu, a to nie len v extrémnych, krízových situáciách, ale aj v bežnom, „normálnom“ živote.

Autorky tejto knihy kombinujú najnovšie poznatky z psychológie, genetiky, endokrinológie, neurobiológie a imunológie, aby ukázali, ako také „zranené detstvo“ ovplyvňuje psychické a telesné zdravie v dospelosti. V dôsledku nespracovaných negatívnych raných zážitkov môžu vzniknúť najrôznejšie choroby a neduhy: od obezity, depresie a látkové závislosti až po srdečné choroby a cukrovku. Okrem podrobnej analýzy však táto kniha ponúka tiež možnosti nápravy a uzdravenia, ale predovšetkým prevencie – zdôrazňuje význam primknutia k najbližšej osobe v ranom detstve a upozorňuje na možnosti využitia epigenetiky a rôznych druhov účinných terapií.

Skladom (2 ks)
Kód: 900980
€15,27 / ks €13,88 bez DPH

Názov: Zraněné dětství  

Podtitul: Vliv dětského traumatu na onemocnění v dospělosti

Jazyk: český

Autor: Robin Karr-Morse a Meredith S. Wiley

Originálny názov: Scared sick

Preklad: Eva Klimentová

Počet strán: 319

Väzba: mäkká

Rozmer: 140 x 200 mm

Hmotnosť: 426 g

Vydavateľstvo: Triton, 2013

ISBN: 978-80-7387-642-5

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie