Xilovit protect mäta žuvačky

Žuvačky Xilovit protect sú výnimočné v tom, že sú sladené len xylitolom a teda ich používanie znižuje riziko tvorby zubného kazu a môžu pomôcť remineralizácii zubov. Udržiavajú v ústach stabilnú úroveň PH, pretože baktérie spôsobujúce zubný kaz sa v prítomnosti xylitolu nedokážu rozmnožovať.

Xylitol je prírodné rastlinné sladidlo (sladký kryštalický uhľovodík), ktorý sa prirodzene vyskytuje v takmer všetkých druhoch zeleniny a ovocia. Xylitol sa vyrába z kukuričných klasov a dreva. Udržiava nízku a stabilnú hladinu krvného cukru. Svojím nízkym glykemickým indexom (GI=7) pomáha udržať normálnu hladinu cukru v krvi. Je preto vhodný pre diabetikov.

Skladom (10 ks)
Kód: 700709
Značka: Xilovit
€1,15 / ks €0,96 bez DPH

Tento produkt má schválené nasledovné zdravotné účinky (Podľa nariadenia komisie EÚ č. 432/2012 o zdravotných tvrdeniach):

- Konzumácia potravín obsahujúcich xylitol namiesto cukru prispieva k udržaniu mineralizácie zubov. (neznižuje pH plaku pod 5,7 počas a do 30 minút po ich konzumácií.)

- Priaznivý účinok sa dosiahne pri spotrebe 2-3g žuvačky osladenej 100% xylitolom najmenej 3-krát denne po jedle.

Výrobca neuvádza žiadne alergény. Xylitol je toxický pre psy!

Zloženie: xylitol (72%), gumový základ, prírodná aróma, glycerín, sojový lecitín, arabská guma, uhličitan vápenatý, karnaubský vosk. Neobsahuje aspartám..
Výživové hodnoty 91 ks/dávka 1,08 g): energia 0,01 kJ (1,7 cal), tuky 0g, sodík 0mg, uhľohydráty 0,72g (z toho xylitol 0,72g), bielkoviny 0g

Číslo šarže a dátum spotreby je uvedený na etikete.
Obsah balenia: blister 10 ks o celkovej hmotnosti 10,8 g
Vyrobené v Maďarsku

Distribútor: Madal Bal s.r.o., Slovensko

Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: